" />
USD
3,6891
EURO
4,3432
ALTIN
151,4283

EDREMİT GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

Unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarının yeniden yaşatılması amacıyla Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Edremit’de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi. Toplamda 64 takımın 772 öğrenci ile mücadele ettiği finallerde 62 müsabaka yapıldı. Hakemliklerini Beden Eğitimi Öğretmenleri Naci Yıldırım, Muharrem Türkdal, Mustafa […]

EDREMİT GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarının yeniden yaşatılması amacıyla Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Edremit’de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi.

Toplamda 64 takımın 772 öğrenci ile mücadele ettiği finallerde 62 müsabaka yapıldı. Hakemliklerini Beden Eğitimi Öğretmenleri Naci Yıldırım, Muharrem Türkdal, Mustafa İmrence, Mehmet Karataş, Fatih Ünal, Gökhan Koçak ve Ela Onat’ın yaptığı müsabakalarda öğrenciler doyasıya eğlendiler. Müsabakalar sonucunda ilk üçe giren okullara kupaları İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç,  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Şaban Altınsuyu ve Muharrem Yenigün, okul idarecileri, öğretmen, öğrenci ve velilerin katılımıyla düzenlenen törenle verildi. Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç “ Geleneksel çocuk oyunlarının günümüz koşullarına uyarlanarak oynatılması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’ne katılan bütün takımları tebrik ediyorum. Organizasyonda emeği geçen bütün idareci ve öğretmenlerime teşekkür ediyorum. 1. olan takımlarımızın ilçemizi Balıkesir de düzenlenecek finallerde en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyor ve şimdiden kendilerine başarılar diliyorum” dedi.(İHA)

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.