" />
USD
3,6654
EURO
4,3273
ALTIN
150,9799

KALİTE İNSAN KAYNAĞININ NİTELİĞİNE BAĞLIDIR

Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Ayvalık’ta meslek odaları genel sekreterlerine “Temel Kalite Yönetimi” konulu seminer verdi. Seminerde konuşan Başkan Fehmi Erdem “Sizler de tıpkı oda başkanları gibi, yönetim kurulu üyeleri gibi temsil etmiş olduğunuz mesleklerinizin öndeki insanlarısınız, mesleklerinizin bürokratlarısınız” diye konuştu   Ayvalık Uygulama Otelinde gerçekleştirilen “Temel Kalite Yönetim” konulu seminere BESOB Başkanı Fehmi […]

KALİTE İNSAN KAYNAĞININ NİTELİĞİNE BAĞLIDIR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Ayvalık’ta meslek odaları genel sekreterlerine “Temel Kalite Yönetimi” konulu seminer verdi. Seminerde konuşan Başkan Fehmi Erdem “Sizler de tıpkı oda başkanları gibi, yönetim kurulu üyeleri gibi temsil etmiş olduğunuz mesleklerinizin öndeki insanlarısınız, mesleklerinizin bürokratlarısınız” diye konuştu

 

Ayvalık Uygulama Otelinde gerçekleştirilen “Temel Kalite Yönetim” konulu seminere BESOB Başkanı Fehmi Erdem ve yönetim kurulu üyeleri ile 86 odanın genel sekreterleri katıldılar. Bugemi Eğitim ve Danışmanlık Eğitmeni Murat Taşkın’ın ve BESOB Genel Sekreteri Hüseyin Saran’ın sunumundan önce BESOB Başkanı Fehmi Erdem bir konuşma yaptı. Başkan Erdem “Bir yıl önce odalarımızın ve birliğinizin seçimleri esnasında “Biz Büyük Bir Aileyiz” diye yola çıktık ve bu büyük aileyi dostlukla, arkadaşlıkla, kardeşlikle, çalışmayla daha ileriye götürmeyi hedefliyoruz. Siz genel sekreterlerimizde bu büyük ailenin en çalışkan kişileri oluyorsunuz. Bu aileyi daha ileri ve refaha kavuşturmak için sizlere çok görev düşüyor. Yapmış olduğumuz bu toplantılar bir araya gelmek ve birlikte olmak açısından hepimiz için çok iyi bir fırsat.

Sizler de tıpkı başkanlar gibi yönetim kurulu üyeleri gibi temsil etmiş olduğunuz mesleklerinizin öndeki insanlarısınız, mesleklerinizin bürokratlarısınız.

SİZLER ODA BAŞKANLARININ AYNASISINIZ

Bu yüzden ben genel sekreteri başkanlardan ve idare heyetinden çok farklı görmüyorum. Çünkü sizler temsil etmiş olduğunuz odanın yönetim kurulunun da başkanının da oradaki aynasınız. Öyle ki eğer siz başarılıysanız sizin nezdinizde başkanlar ve yöneticiler de başarılı olarak adlandırılmakta. Eğer ki sizler odanıza gelen her esnafa iyi davranıyor ve o esnafa oradan memnun ayrılıyorsa otomatikman o odanın başkanı ve yönetim kurullarının başarılı olmasında sizlerin çok büyük hakkı ve emeğinin olduğunu düşünüyorum.

KALİTE İNSAN KAYNAĞININ NİTELİĞİNE BAĞLIDIR

Esnafla birebir muhatap olan genel sekreterler, odalarımızı temsil eden ve kahrımızı çeken mesai arkadaşlarımızdır, bu nedenle sizlere çok teşekkür ediyorum. Unutulmamalıdır ki üretimin kalitesi, onun için kullanılan insan kaynağının niteliğine bağlıdır. Bu açıdan teşkilatımızda görev alan genel sekreterler başta olmak üzere tüm çalışanların hizmet içi eğitim ve uygulamaların niteliklerinin arttırılması faydalı sonuçlar doğuracaktır. Böylelikle hem yaşadığımız çağa uyum sağlayabilmek hem de hizmetlerimizi çeşitlendirmek, etkin kılmak ve beğenilir hale getirmek olanağını bulabiliriz. Birliğimiz bu amaçla siz kıymetli genel sekreterlerimizin hizmet içi eğitimine önem vermektedir. Sizlerin de bildiği gibi, birliğimiz tarafından bugüne kadar AB projeleri eğitimi, tek düzen muhasebe eğitimi, 5362 Sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu Eğitimi, mevzuatlar eğitimi, ESBİS eğitimi, odalarımızda tutulması gereken evraklarla ilgili eğitimler, iş sağlığı ve güvenliği eğitimi gibi eğitimlerimiz ile sizlerin ve teşkilatımızın kurumsallığını ve hizmet kalitesini bir adım yukarıya taşıdığımıza inanıyorum. Ayrıca artık bizlerden biri olan, Sayın Hocamız Murat Taşkın’a işlerinden zaman ayırarak bizlere ücretsiz olarak eğitim vermeye geldiği için gönülden teşekkür ediyorum. Siz kıymetli genel sekreterlerimize ve çalışma azminize güveniyor, seminerimizin tüm esnaf ve sanatkarlar camiamıza hayırlı olmasını diliyor, teşkilatımız ve başkanlarımız adına şimdiye kadar yaptığınız çalışmalar için ve bundan sonra yapacağınız çalışmalar için teşekkür eder, saygı ve sevgilerimi sunarım”dedi.

Yüksel Kalkan

 

 

 

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.