" />
USD
3,6893
EURO
4,3434
ALTIN
151,4425

TÜM, HIZ KESMİYOR

CHP Balıkesir 1.Sıra Milletvekili Adayı Mehmet Tüm “Yaşanacak bir Türkiye için gece demeden gündüz demeden sürekli çalışmalıyız.” Diyerek çalışmalarına durak durak vermeden devam ediyor. Gittiği her ilçede, mahallede sevgi ile karşılanan Tüm, siyasal birikimi ve tecrübesi dışında enerjisi ve halkın içinden biri olmasıyla da büyük takdir topluyor.   Her ziyareti miting havasında geçiyor CHP Balıkesir […]

TÜM, HIZ KESMİYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

CHP Balıkesir 1.Sıra Milletvekili Adayı Mehmet Tüm “Yaşanacak bir Türkiye için gece demeden gündüz demeden sürekli çalışmalıyız.” Diyerek çalışmalarına durak durak vermeden devam ediyor. Gittiği her ilçede, mahallede sevgi ile karşılanan Tüm, siyasal birikimi ve tecrübesi dışında enerjisi ve halkın içinden biri olmasıyla da büyük takdir topluyor.

 

Her ziyareti miting havasında geçiyor

CHP Balıkesir Milletvekili Adayı Mehmet Tüm seçim çalışmaları için İvrindi İlçesindeydi. İvrindi Örgütü ile birlikte İvrindi’nin Gökçeyazı, Yağlılar, Korucu, Büyük Yenice, Çarkacı, Kayapa, Evciler ve Kocaeli mahallelerinde halk ile buluşan Tüm bölgedeki esnafla, çiftçiyle buluştu. Yaptığı her ziyaret bir miting havasında geçen Tüm, yaptığı toplantılarında Merkez Türkiye projesini halkımıza anlatarak onları bilinçlendirdi.

 

Merkez Türkiye Projesi Nedir?

Gittiği her köyde her mahallede esnaf ve çiftçiyle buluşan Tüm “Dünyada ticaret yollarını bağlamayı amaçlayın üç projeye dördüncü olarak eklenecek olan Merkez Türkiye projesi ile kişi başı gelir yıllık 30 bin doların üstüne çıkacak.  Bürokrasi sıfırlanacak, 2020’de faaliyete geçecek ve büyüyecek Merkez Türkiye projesi 2035 yılında tamamlanacak. Akdeniz ve Karadeniz limanları üzerinden dünyaya bağlanan bir merkez, 3 milyon nüfuslu yaşanacak bir cazibe merkezi olacak. Otoyol ve demiryolu ağlarının tam ortasında yer alan bir şehir. AR-GE, teknopark şehri. Bölgenin en fazla yeşil alana sahip şehri olacak.” Dedi.

Merkez Türkiye projesi ile 1 milyon 633 bin kişiye çevresine ile 2 milyon 200 bin kişiye istihdam yaratacağını belirten Tüm konuşmasına “2035’de 100 milyar dolar katma değer yaratacak.2035 yılında Türkiye insani gelişmişlikte dünyanın ilk 20 ülkesi arasına girecek.İşsizlik yüzde 5’in altına inecek ve büyüme hızı ortalama yüzde 6 olacak. Tüm yakın coğrafyaya barış mutluluk ve refah gelecek.Yeni mega kentin maliyeti 200 milyar dolar olacak.” Şeklinde devam etti.

2 milyon 200 bin kişiye iş

Bu proje tamamlandığında ekonomiye 147 milyar dolarlık katma değer yaratacağını belirten Tüm projenin Dünyanın bütün yollarını birbirine bağlayan görkemli projelerden birisi olduğunu belirterek “Bu proje sadece Türkiye’ye kazandırmayacak dünyaya kazandıracak.” Dedi.

Talip Tezcan

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.