" />
USD
3,6753
EURO
4,3202
ALTIN
151,7776

MİNİBÜSÇÜLER SEZONA HAZIR

Halkın “Gümrük Minibüsleri” olarak bildiği SS Yeşil Edremit Minibüs ve Otobüsçüler Taşıma Kooperatifi şoförlerini yaz sezonuna hazırlamak için kısa bir eğitimden geçirdi. Yaz mevsimine girildiği şu günlerde, seçim ve okulların kapanmasından sonra Edremit ve körfezde yoğun bir trafiğin yaşanması bekleniyor. Park sorunundan dolayı çoğu insan özel araçları yerine toplu taşıma araçlarından yararlanacak.  Bu bilinçle Kooperatif […]

MİNİBÜSÇÜLER SEZONA HAZIR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Halkın “Gümrük Minibüsleri” olarak bildiği SS Yeşil Edremit Minibüs ve Otobüsçüler Taşıma Kooperatifi şoförlerini yaz sezonuna hazırlamak için kısa bir eğitimden geçirdi.

Yaz mevsimine girildiği şu günlerde, seçim ve okulların kapanmasından sonra Edremit ve körfezde yoğun bir trafiğin yaşanması bekleniyor. Park sorunundan dolayı çoğu insan özel araçları yerine toplu taşıma araçlarından yararlanacak.  Bu bilinçle Kooperatif şoförlerin eğitimi ve bazı konularda dikkatlerinin çekilmesi için seminer planladı.

Kooperatife üye ve Minibüslerde şoförlük yapan personelin katıldığı seminerde Koop. Başkanı Mehmet Ali Çiftçi Kooperatif çalışma koşullarını ve ilkelerini anlattı.

Başkan Çiftçi; yolcularımız bizim için misafir onlara minibüslerimize bindiklerinde “HOŞ GELDİNİZ”, inerken de “GÜLE GÜLE” demek kooperatifimizin en temel prensibi, şoförlerimiz bu prensibe mutlaka uyacaklar diye konuştu. Çiftçi, Kooperatif yönetiminin aldığı kara gereğince yeni müracaat eden şoförlerde mesleğin ehli olması ve sabıka kaydının olmaması şartlarının aranacağını sözlerine ekledi.

Seminerde şoförlerin dikkat edeceği hususlar maddeler halinde anlatıldı;

  1. Kılık kıyafete ve nezaket kurallarına uyulması.
  2. Araçta yolcu varken seyir halinde sigara içilmemsi.
  3. Yine seyir halinde iken Cep telefonu ile görüşülmemesi ve trafik ışıklarına uyulması.
  4. Yolda seyir halde iken diğer minibüslerle hız yarışına girilmemesi ve trafikteki hız limitlerine uyulması.
  5. Yaz sıcağında çalışan şoförlerin beslenmelerine ve istirahatlarına dikkat etmeleri.
  6. Araçların temizliğine önem verilmesi.

Kooperatif Başkanı Mehmet Ali Çiftçi ; “ Yönetim olarak belli aralıklarla belirtilen konularda denetlemeler yapılacağını uymayanlara üç kez ihtar verileceğini dördüncü ihlalde ihtara gerek kalmadan ihraç edileceğini” belirterek sözlerini tamamladı.

Hüseyin EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.