HİLMİ YILDIZ RESİM ATÖLYESİ SERGİSİ AÇILDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

HİLMİ YILDIZ RESİM ATÖLYESİ SERGİSİ AÇILDI

Edremit’in Akçay Mahallesi’nde faaliyetlerini sürdüren Ressam Hilmi Yıldız Resim Atölyesi tarafından hazırlanan yılsonu resim sergisi Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi’nde açıldı. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından açılan sergi bir hafta boyunca açık kalacak.

Edremit’in Akçay Mahallesi’nde ressam Hilmi Yıldız, nezaretinde çalışmalarını sürdüren resim atölyesi üyelerinin yılsonu karma sergisi Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi’nde açıldı. Ressam Hilmi Yıldız, Akçay’da daha önce öne Kültür ve Sanat Derneği olarak yürüttükleri çalışmaları atölye olarak devam ettirdiklerini belirterek, 12 resim gönüllüsünün toplam 37 karma eserinin yer aldığı serginin bir hafta süresince açık kalacağını söyledi. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da sergiyi hazırlayanları kutlayarak, “Artık Edremit’te güzel şeyler olmaya, ilçemizin adı güzel şeyler ile anılmaya başladı. Sizler gibi sanata ve sanatsal faaliyetlere katkı sunan tüm dostlarımız ile bu tür etkinliklerimizin artış göstermesinden memnuniyet duyuyorum. Bu serginin hazırlanmasında emeği geçenleri kutluyor, hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Ardından Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından serginin açılışı katıldı. 12 kişinin toplam 37 eserinin yer aldığı sergi bir hafta boyunca gezilebilecek.

Tuncay Ayklan

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.