İTFAİYE SÜRÜCÜLERİ UYARDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

İTFAİYE SÜRÜCÜLERİ UYARDI

Son günlerde hava sıcaklıklarının artmasıyla kıyı yangınlarında artış olduğuna dikkatleri çeken itfaiye yetkilileri özellikle sürücüleri uyardı. Yetkililer, araç içinden bilinçsizce yol kenarına atılan, yanıcı maddeler, kağıt ve çöplerin sigara izmariti veya yakıcı cisimler ile bir araya gelmesiyle yangınların çıktığını hatırlattı.

Geçtiğimiz haftalarda hava sıcaklığının artması ve yerdeki nem miktarının düşmesiyle birlikte yol kenarlarında kıyı yangınlarının artığı bildirildi.  Balıkesir Büyükşehir İtfaiyesi Edremit Grup Amirliği yetkilileri özellikle sürücülerin ormanlık alanlarda seyir halinde iken daha dikkatli davranmalarını istediler. Yol kenarlarına biriken yanıcı maddeler, düşen nem seviyesi ve bilinçsizce atılan ateş, sigara izmariti, çam materyallerin yakıcı özelliği ile kıyı yangınlarının meydana geldiği hatırlatıldı. Bölgenin doğal yapısı ve ormanları ile daha da özen gerektirdiğini ifade eden yetkililer seyir halinde iken araç içinden sigara, çöp, çam malzemelerin yol kenarına atılmamasına özen gösterilmesini istediler.

(İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.