" />
USD
3,6778
EURO
4,3429
ALTIN
151,1336

ÇYDD FAHAMET-ALİ KEMAL SABUNCUGİL EĞİTİM EVİ TÖRENLE AÇILDI

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ayvalık Şubesi tarafından vatandaşların katkıları ile yaptırılan Kız Yurdu ve Eğitim Evi düzenlenen bir törenle açıldı. Ayvalık’ın tanınmış simaları Fahamet-Ali Kemal Sabuncugil’in kızı Altan Sabuncugil tarafından Eğitim Evi açılmak üzere ÇYDD Ayvalık Şubesi’ne bağışlanan iki katlı tarihi sabunhane binası, hayırseverler tarafından derneğe yapılan bağışlarla kız yurdu ve eğitim evine dönüştürüldü. İzmirli […]

ÇYDD FAHAMET-ALİ KEMAL SABUNCUGİL EĞİTİM EVİ TÖRENLE AÇILDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ayvalık Şubesi tarafından vatandaşların katkıları ile yaptırılan Kız Yurdu ve Eğitim Evi düzenlenen bir törenle açıldı.

Ayvalık’ın tanınmış simaları Fahamet-Ali Kemal Sabuncugil’in kızı Altan Sabuncugil tarafından Eğitim Evi açılmak üzere ÇYDD Ayvalık Şubesi’ne bağışlanan iki katlı tarihi sabunhane binası, hayırseverler tarafından derneğe yapılan bağışlarla kız yurdu ve eğitim evine dönüştürüldü.

İzmirli işadamı ve Bayraklı’da bir kültür evinin sahibi Mehmet Soyer’in gönderdiği eşyalarla içinin döşendiği Fahamet-Ali Kemal Sabuncugil Eğitim Evi’nin 9 odasında 30 kız öğrencinin barınacağı ve eğitim hayatlarını sürdüreceği kaydedildi.

Misafirhanelerin yanı sıra alt katında da öğrencilere kültür ve sanat derslerinin verileceği eğitim evinin geniş salonunun ise konferans ve sanatsal gösterimler için kullanılması planlanıyor.

Açılışta konuşan ÇYDD Ayvalık Şube Başkanı Nuray Özer, ölmeden önce en büyük hayalinin bu eğitim yurdunun hizmete girmesini görmek olduğunu söylemesi duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Törende konuşan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Ayvalık Belediyesi olarak ÇYDD’nin eğitim alanındaki çalışmalarına her zaman destek verdiklerini ve bu desteğin de artarak çoğalacağını bildirdi.

Başkan Gençer, “İMECE usulüyle halkın öz iradesiyle severek yaptığı binanın içindeyiz.  Bu binanıun oluşumunda katkısı bulunan Ayvalık’ın çağdaş insanlarını kutluyorum. Bu çalışmayı başından beri yürüten Nuray Hanım ve ondan önceki başkanlara, ÇYDD Ayvalık şubesinin bütün çalışanlarına, gönüllü olarak hizmet veren herkese teşekkür ediyorum. Bu eğitim, sanat evinin ortaya çıkmasına katkı veren, bunu hakikaten Ayvalık’a kazandıran Sabuncugil ailesine çok teşekkür ediyoruz. Bu hareketleri örnek olsun diyoruz. Bu eğitim yuvasının oluşturulmasının haricinde bu tarihi binanın tekrar kazandırılması da çok önemli. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği hakikaten çok önemli; derneğin egnel başkan yardımcısı burasını Ayvalıklılara emanet etti, biz de bu emaneti alıyoruz. Belediye olarak Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin her zaman yanındayız. Biz de belediyemiz olarak eğitime çok önem veriyoruz. Tüm eğitim kurumlarımıza gerçekten çok destek veriyoruz. Çünkü Türkiye’nin geleceği eğitim. Eğitimi doğru vermek önemli olan. Bu çağdaş yaşamın çocukları ve bu çağdaş yaşamdan yetişen çocuklar, gelecekte ülkemizin çok aydınlık insanları olacaktır” dedi.

ÇYDD Genel Başkan Yardımcısı Nihal Kızıl ise, ÇYDD Genel Başkanı Aysel Çelikel’in selamını ileterek, çağdaşlaşma sürecinde geleceğin aydınlık yarınlarının yetişeceği Fahamet-Ali Kemal Sabuncugil Eğitim Evi’nin Ayvalık’ta açılmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.

PROF. DR. OK’DAN DERNEK YARARINA SERGİ.

Türk Mikrobiyoloji Cemiyeti Parazitoloji Çalışma Grubu Başkanı ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Parazitoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ülgen Zeki Ok tarafından çekilen ve gelirinin tamamının ÇYDD’ye bağışlandığı fotoğraflardan oluşan serginin açılış kokteyli yapıldı.

Açılış töreninde; ÇYDD Genel Başkan Yardımcısı Nihal Kızıl, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, Ayvalık Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Elif Kıvanç, Belediye Meclis Üyeleri Ufuk Ova, Nusret Taşan’ın yanı sıra Edremit ÇYDD Şubesi tam kadro katılırken, törende Pendik ÇYDD Şube Başkanı Şeyda Eşsiz, ÇYDD Gelibolu Şubesi 2. Başkanı Ayşe Kozak, CHP Ayvalık İlçe Başkanı Ahmet Toker, Vatan Partisi Ayvalık İlçe Başkanı Deniz Tuğhan Arbak, eski Küçükköy Belediye Başkanı Mesut Ergin, eski Altınova Belediye Başkanı Asım Sürer, Dr.Neşe Zengin, çok sayıda ÇYDD üyesi ve kalabalık bir vatandaş topluğu hazır bulundu.

Türk Mikrobiyoloji Cemiyeti Parazitoloji Çalışma Grubu Başkanı ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Parazitoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ülgen Zeki Ok, çektiği fotoğraflardan birini Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’e armağan etti. Başkan Gençer, kendisine hediye edilen bu fotoğrafı belediye hizmet binasına asacağını söyledi. Yüksel Kalkan

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.