KALBİMİZDESİN GEZİ! BİLİNCİMİZDESİN!

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

KALBİMİZDESİN GEZİ! BİLİNCİMİZDESİN!

Parklarda Meydanlarda, Haziran Meclislerinde, Bilincimizdesin!

Burhaniye Haziran Hareketi Gezi’nin yıl dönümünü bir basın açıklaması ile andı. Milyonların adalet ve özgürlük için sokaklara çıktığı Büyük Gezi Direnişinin üzerinden iki yıl geçti. Bu süre içinde Gezi’ye dair çok şey söylendi, yazıldı, çizildi. En çarpıcı ifadelerden biri sosyal medya yazışmalarında ve kentlerimizin duvarlarında şöyle yer almıştı: “Bizi Gezi Parkı’ndan çıkardılar ama Gezi’yi kalbimizden asla çıkaramayacaklar!”

Geziyi kalplerinden çıkaramayanlar Haziran sonrası gelişen her toplumsal olayda ön safta yer aldılar. 2013 Haziranından sonra Kızılay’da, Armutlu’da, Eskişehir’de, Lice’de, Soma’da, Yırca’da, Validebağ’da, bilimsel ve laik eğitim mücadelesinde, fabrika önlerinde, mahkeme kapılarında “Her Yer Gezi, Her Yer Direniş!” oldu.

Görkemli Haziran Güneşinin altında aynı sofrayı paylaşan barikat kardeşleri tüm zorbaca tehditlere ve gülünç soruşturmalara rağmen “hırsıza hırsız, katile katil” demeye devam ettiler, Büyük Gezi Komünü’nün ruhuna uygun olarak birleşik bir şekilde hareket etmeyi şiar edindiler, toplumsal ve siyasal dayanışmayı örgütlediler.

Şimdi Gezi’nin ikinci yıldönümünde, 31 Mayıs’ta, 2013 Haziranının şiarına sadakatle, Gezi’yi kalbinden çıkaramayan Hazirancılar olarak kentlerimizin parklarında, meydanlarında buluşuyoruz.

Mehmet, Abdocan, Ethem, Ahmet, Medeni, Ali İsmail, Hasan Ferit, Berkin!

Haziran Şehitleri Bizi Çağırıyor!

Haziran’dayız!

Parklarda, Meydanlarda, Her Yerdeyiz!

Şenol Torlak

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.