" />
USD
3,7059
EURO
4,3611
ALTIN
152,8269

“VATAN SEVGİSİ İMANDANDIR”

Millî İttifak’ın Balıkesir Gençlik Kolları bu gün bir basın açıklaması yaptı. Ali Hikmet Paşa Meydanında Buluşan BBP-SP Gençlik Kolları adına konuşan Saadet Partisi İl Gençlik Başkanı Recep CEBE özetle; “Değerli basın mensupları, Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Konuşmama Balıkesir’in Milli Mücadeledeki önemine işaret ederek başlamak ve sözü bu güne getirmek istiyorum. Hepinizce malûmdur ki; bundan […]

“VATAN SEVGİSİ İMANDANDIR”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Millî İttifak’ın Balıkesir Gençlik Kolları bu gün bir basın açıklaması yaptı.

Ali Hikmet Paşa Meydanında Buluşan BBP-SP Gençlik Kolları adına konuşan Saadet Partisi İl Gençlik Başkanı Recep CEBE özetle;

“Değerli basın mensupları,

Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Konuşmama Balıkesir’in Milli Mücadeledeki önemine işaret ederek başlamak ve sözü bu güne getirmek istiyorum.

Hepinizce malûmdur ki; bundan 95 yıl önce Anadolu’nun parsel parsel işgal edildiği günlerde, Milli Mücadele’nin ilk kıvılcımını çakan şehirdir Balıkesir.

O Balıkesir ki, güzel ülkemizin kurtlar sofrasında pay edilmeye çalışıldığı günlerde, fikri direnişi başlatan şehirdir.

Her şeyin bitti sanıldığı anda, Alaca Mescit de toplanan yiğitlerin ‘Hayır, her şey asıl şimdi başlıyor’ diye haykırıp, silaha sarıldığı şehirdir.

Güce teslim olmayan, esaret ve dayatmaya boyun eğmeyen şehirdir.

Kuvva-yı Milliye teşkilatı şemsiyesi altında organize olup, ‘Vatan Sevgisi İmandandır’; ‘Yâ İstiklal, Yâ Ölüm’ diyerek Millî Mücadeleyi başlatan ve zafere ulaştıran kahramanların şehridir Balıkesir.

Bu vesileyle aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranlarımla yad ediyorum.

Bugün de Balıkesir’de aynı ruh, aynı heyecan ve aynı coşkuya ihtiyaç bulun-maktadır. Çünkü, güzel Anadolu’muz bu günde aynı tehlikelerle karşı karşıyadır. Bir tek farkla ki; o zaman işgale ordularıyla gelmişlerdi. Şimdi ise, işbirlikçiler vasıtasıyla bu emellerine kavuşmak için çalışıyorlar.

Nitekim, dikkatlice baktığımızda; 13 yıldır tek başına iktidar olan AKP’yi nasıl kullandıklarını, nasıl her istediklerini aldıklarını ve kendi emellerine alet ettiklerini üzülerek görüyoruz.

 

Değerli basın mensupları; Ülkemizin bütün dengeleri bozulmuştur, millî ve manevî değerlerimiz aşındırılmıştır. Bütün stratejik kuruluşlarımız, özelleştirme adı altında ve gerçek değerlerinin çok altında rakamlarla yabancıların kontrolüne girmiştir.

 

Türkiye’de bankaların yüzde 60’ı, Borsa’nın yüzde 70’i, sigorta şirketlerinin yüzde 80’i yabancılarındır.

 

Küçük esnafı perişan eden, halkımızı tüketim sarhoşu yaparak  yılda 60 milyar Tl. yi bulan cirolara ulaşan, AKP’nin 13 yıllık iktidarında sayıları % 400 artış göstererek şehirlerimizi işgal eden ve vahşi kapitalizmin uç beyleri konumundaki AVM’lerin yüzde 80’i yabancıların.

 

AKP iktidarı, yabancılara toprak satışını kişi başına 25 dönümden 600 dönüme çıkarmış olup, satışlar hızla devam ediyor ve satılan miktar milletten gizleniyor.

 

Değerli maden yataklarımız yabancılara peşkeş çekiliyor.

 

Ödeyemediği kredi borcuna karşılık Bankalar, vatandaşımızın evine/tarlasına/traktörüne el koyuyor. Haczediyor, daha da olmadı hapse attırıyor.

 

Türkiye sömürülüyor. Son 13 yılda zengin daha zengin, Fakir ise daha fakir oldu. Bankalar 10 yılda kazanacakları parayı, 2 yılda kazandılar.

 

Peki, soruyoruz? Çiftçi, emekli, işçi, esnaf ne durumda? Hepsi perişan… Hepsi yoksulluk ve hayat pahalılığı altında inim inim inliyor. Hükümetin Kemal DERVİŞ’ten devraldığı ve 13 yıldır uyguladığı ekonomi politikası maalesef mutlu azınlığı memnun etmekten başka bir işe yaramamıştır. Milletimizin alın teri, kazancı bir avuç faizciye gitmiştir. Hükümet açık bütçe vasıtasıyla 12 yılda, para babalarına tam 600 milyar Tl. faiz ödemiştir. Bu 600 milyar Tl. ile, 4 adet GAP, 60 adet MARMARAY yapılırdı. Adedi 60 bin Tl’den  on milyon adet daire alınırdı.

İşte bu modern işgaldir, modern soygundur, modern sömürgeciliktir. 95 yıl önce ülkemiz işgal edilmiş olsaydı, gelenler bundan başka daha ne yapacaklardı ki?

 

Değerli basın mensupları;

 

Neresinden bakarsanız bakın, bu gün Ülkemizin kötü yönetildiğini ve çok kan kaybettiğini gördüğümüz için, milletimizin önünü tıkayan adaletsiz seçim barajını yıkmak için, Millî  ve Ahlâki bir alternatif oluşturmak için Saadet Partisi ile Büyük Birlik Partisi olarak bizler seçim işbirliği yaparak SAADET PARTİSİ bayrağı altında seçimlere girmeye karar verdik.

 

Bu ittifaka milletimiz büyük teveccüh gösterdi ve meydanlar gümbür gümbür coşuyor.

 

Milletimizin bu coşku ve teveccühü AKP yöneticilerini panikletti. Devletin ve Belediyelerin bütün vasıta ve imkanlarını meydana sürmelerine sebep oldu.

 

Tarafsız olacağına namus ve şerefi üzerini yemin etmiş bir Cumhurbaşkanı her gün meydanlarda. Milletin değil de, sanki AKP’nin Başkanı gibi dolaşıp oy istiyor.

 

Başbakan’ın dün konuştuğu ile bugünkü konuşması, birbirini tutmuyor, bocalıyor. Yalan vaadlar havada uçuşuyor.

 

Hükümetin bazı Bakanları marifet sergileyeyim derken, başarısızlıklarını itiraf ediyorlar.

 

Şehrimizdeki AKP’li Belediye Başkanları, hizmet taşımaları gereken makam araçlarıyla AKP’li vekil adaylarını taşıyorlar.

 

Büyük Şehir Belediye Başkanı Sayın Edip UĞUR ile İlçe Belediye Başkanları her gün bir vekille bir yerlerde arz-ı endam ediyorlar. Görünürde proje tanıtımı yapılıyor, sözde temel atılıyor.

 

Şehrimizde  geceleri herkes uykuda iken, Belediye’nin ve bazı kamu kuruluşlarının vasıtaları kullanılarak, Saadet Partisi’nin bayrak/poster ve benzeri tanıtım malzemeleri kesiliyor.
Enteresandır, diğer partilerin malzemelerine dokunmayan AKP, böylece rakip olarak kimi gördüğünü ortaya koyuyor.

 

Ne yaparlarsa yapsınlar, bu sefer başaramayacaklar.
Çünkü Milletimizin gözü açıldı.
Milletimiz gerçekleri gördü ve kararını verdi.

 

AKP için 13 yıl süren yaz mevsimi artık kışa döndü.
Şimdi Saadet vakti.

 

7 Haziran’da herkes bunu görecektir

 

Bu gün de görev bizimdir

 

Alaca Mescit de toplanarak ‘VATAN SEVGİSİ İMANDANDIR’, inancıyla taarruza geçen ve düşmanlarımızı topraklarımızdan söküp atarak bu vatanı bize emanet eden yiğit dedelerimizin torunları olarak, bu gün de görev bizimdir. Bugün de yaptığımız ve yapacağımız çalışmalar ile milletimizi dahili ve harici tehlikelere karşı uyaracak, örgütleyecek ve ‘Yeniden Büyük Türkiye’ ve ‘Adil Bir Dünya’nın kurulmasına vesile olacağız.

Hiçbir engel; bizleri bu çalışmadan men  ve mahrum edemez. 7 Haziran’da yapılacak seçimlere de bu iman, bu şevk ve bu azimle çalışıyoruz.

 

 

 

Biz Sadece Allah’a güveniyoruz, Allah’a dayanıyoruz

 

Değerli basın mensupları, bu gün içinde yaşadığımız Dünya’ya ırkçı emperyalizm hâkim olduğu için bu zulümler oluyor. ‘Birleşmiş Milletler’, ‘Nato’ ve benzeri kuruluşlar hep ırkçı emperyalizmin emellerine hizmet için vardır ve sömürü bu kurumlar eliyle gerçekleştiriliyor. Tekrar bir Saadet Dünyasının kurulması, inşaallah Millî Görüş’çülerin gayreti, aziz seçmenimizin desteği ile olacaktır.

 

Millî Görüşün Meclise girmesiyle, Meclis’te Hakk’ın savunulması mümkün olacaktır. Bu ise yaşanabilir bir Türkiye’nin,  Yeniden Büyük Türkiye’nin ve Yeni bir Saadet Dünyasının habercisidir.

 

1 Haziran Pazartesi günü saat 17.30 da Kuvva-ı Milliye meydanında Büyük Balıkesir Mitingimizi gerçekleştireceğiz.

 

Sizlerin aracılığı ile bütün Balıkesir’li hemşehrilerimizi “KUVVA-YI MİLLİYE AYAĞA KALKIYOR” mitingine davet ediyor ve bekliyoruz.

 

Bizler, bütün insanlığın saadeti için yaptığımız bu çalışmalarda sadece Allah’a güveniyoruz ve bizi başarıya ulaştıracağına inanıyoruz.

 

Allah, bütün milletimizin yardımcısı olsun ve bizleri hakka ve doğruya ulaştırsın.

 

Teşriflerinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, saygılar sunuyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Basın açıklamasının ardından kortej oluşturan gençlik kolları mensupları, Anafartalar Caddesinden başladıkları yürüyüşlerini çardaklı mevkiini takiben Vilayet önünden Millî Kuvvetler Caddesine taşıdı ve yapılan anonslarla Balıkesir’liler Mitinge davet edildiler

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.