BALIKESİR’DE DOKTORLARDAN SAĞLIKTA ŞİDDETE TEPKİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

BALIKESİR’DE DOKTORLARDAN SAĞLIKTA ŞİDDETE TEPKİ

Samsun’da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Op. Dr.Kamil Furtun cinayetini protesto etmek için Balıkesir’deki doktorlar iş bıraktı, basın açıklaması yapıldı.
Balıkesir Devlet Hastanesi, Atatürk Devlet Hastanesi ve Göğüs Hastalıkları Hastanesinde görevli doktor ve sağlık çalışanları Samsun’da öldürülen Op.Dr. Kamil Furtun için basın açıklaması yaptı. Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr.Hasan Hocaoğlu Balıkesir Devlet Hastanesinde yaptığı açıklamada Samsun’da meydana gelen menfur saldırıyı kınadı. Genel Sekreter Hocaoğlu “Son günlerde manidar bir şekilde gündem oluşturan ve maalesef değerli meslektaşımız Op.Dr.Kamil Furtun’un görevi başında vahşice katledilmesiyle farklı bir boyut kazanan saldırılardan, “Sağlık ve Şiddet” kelimelerinin sıkça yanyana anılıyor olmasından evlatlarınız olarak derin bir endişe ve üzüntü duymaktayız. Şifa sunan ellerin sahipleri, her gün yastığa başını koyarken sağlığınız için aldığı kararları şöyle bir gözden geçirip , vicdanını rahatlatmadan gözlerini kapayamıyor, bundan emin olunuz. Ne var ki, üst üste yaşanan olaylar sizlerin evlatları olan sağlık çalışanlarımızın moral ve motivasyonu neredeyse tükenme noktasına getirmiş durumdadır. Biz siler sayesinde varız, sizlerin duaları ve destekleri ile ayaktayız. Mesleğimizi icra ederken kin, nefret ve şiddetin diliyle karşımıza çıkanlara en büyük dersi ancak ve ancak hep birlikte verebiliriz. Unutmayalım ki insan hayatını hiçe sayacak kadar vahşileşen bu çirkin durumun sadece yasal düzenlemelerle sıfır noktasına getirilmesi beklenemez”dedi.
Basın açıklamasının ardından doktorlar ve sağlık çalışanları görevlerine döndüler.(İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.