" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

HAVRAN’DA SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÖLDÜRÜLEN DOKTOR İÇİN İŞ BIRAKTI

Havran Devlet Hastanesi sağlık çalışanları hastane girişinde yaptıkları eylemle Op.Dr.Kamil Furtun’un silahlı saldırıda öldürülmesini kınadı. Havran  İlçesi Devlet Hastanesi sağlık çalışanları Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi’nde görevli Göğüs Cerrahı Op.Dr. Kamil Furtun’un silahlı saldırı sonucu öldürülmesini protesto etmek için 15 dakikalık iş bırakma eylemi yaptı. Sağlık çalışanlarına hastalar ve hasta yakınları da destek […]

HAVRAN’DA SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÖLDÜRÜLEN DOKTOR İÇİN İŞ BIRAKTI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Havran Devlet Hastanesi sağlık çalışanları hastane girişinde yaptıkları eylemle Op.Dr.Kamil Furtun’un silahlı saldırıda öldürülmesini kınadı.

Havran  İlçesi Devlet Hastanesi sağlık çalışanları Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi’nde görevli Göğüs Cerrahı Op.Dr. Kamil Furtun’un silahlı saldırı sonucu öldürülmesini protesto etmek için 15 dakikalık iş bırakma eylemi yaptı. Sağlık çalışanlarına hastalar ve hasta yakınları da destek verdi. Hastane girişinde toplanan sağlık çalışanları ölen doktor için saygı duruşunda bulundular.
Daha sonra basın açıklaması yapan Hastane Başhekimi Uz.Dr Cemal Seven,”Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi’nde görevli Göğüs Cerrahı Op.Dr. Kamil Furtun’u menfur bir saldırı sonucu kaybetmiş olmanın üzüntüsünü yaşıyoruz. İnsanımızın sağlığı için canla, başla ve aşkla görev yapan sağlık çalışanlarımıza yönelik her türlü şiddeti, kimden ve nasıl geldiğini ayırt etmeksizin lanetliyoruz. İnsan hayatına kast edilerek ortaya konan bu korkunç olay bizleri ve sağlık camiamızı derinden sarsmıştır. Bu şiddet dilinin ne medeniyetimiz ne de ahlaki değerlerimizle asla bağdaşmayacağını hepimiz bilmekteyiz. Buna rağmen toplumun hemen hemen tüm kesimlerinde yaşandığı gibi sağlıkta da maalesef bu tür üzücü olaylarla karşı karşıya kalabilmekteyiz. Sevginin, merhametin ve hoşgörünün sembolü olan bir sahada böylesi kahreden olayların bir daha yaşanmamasını yürekten temenni ediyoruz. Silahlı saldırıda hayatını kaybeden Kamil Furtun kardeşimize Cenab-ı Haktan rahmet, kendisi de bir meslektaşımız olan değerli eşleri başta olmak üzere evladı ve tüm yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Milletimizin ve camiamızın başı sağ olsun.” dedi.
Sağlık çalışanları yapılan basın açıklamasının ardından görevlerinin başına döndü. Ayhan Kurt

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.