" />
USD
3,6883
EURO
4,3425
ALTIN
151,3635

CHP`DEN ALTINOLUK ÇIKARTMASI

7 Haziran Genel Seçimlerine iki gün kala Cumhuriyet Halk Partisi, Körfez`deki iddiasını bir kez daha ortaya koydu. Altınoluk meydanında miting yapan CHP Körfezde gücünü gösterdi. Cumhuriyet Halk Partisi Edremit İlçe Örgütünce düzenlenen ve İsmet İnönü Meydanından yürüyüşle başlayıp Altınoluk meydanında son bulan coşkulu yürüyüşe katılım son derece yoğun oldu. Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkan […]

CHP`DEN ALTINOLUK ÇIKARTMASI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

7 Haziran Genel Seçimlerine iki gün kala Cumhuriyet Halk Partisi, Körfez`deki iddiasını bir kez daha ortaya koydu. Altınoluk meydanında miting yapan CHP Körfezde gücünü gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Edremit İlçe Örgütünce düzenlenen ve İsmet İnönü Meydanından yürüyüşle başlayıp Altınoluk meydanında son bulan coşkulu yürüyüşe katılım son derece yoğun oldu. Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın`ın da katıldığı yürüyüşte katılımılar renkli görünüler oluşturdu. Meşalelerin altında yürüyerek sloganlarla meydana ulaşan kitle burada kısa bir konserle karşılandı. Aralarında milletvekili adayları Mehmet Tüm, Ensar Aytekin ve aday adaylarının da olduğu kitlenin coşkusu meydana renk kattı.
Konuşmasını yapmak için kürsüye gelen Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ” Edremitin en büyük mahallesindeyiz. Göreve geldiğimizden beri canla başla çalıştık. Çalmayacağız, çaldırmayacağız, satmayacağız, sattırmayacağız dedik. Yaşanabilir bir Edremit için çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Şimdi önümüzde Genel Seçimler var. 8 Haziran sabahına yaşanabilir bir Türkiye`yi kuracak Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu`nu başbakan yapacağız. Hemen seçim sonrası mübarek Ramazan ayı başlıyor. Bayram sabahı emeklilerimiz aldıkları ikramiyeyi torunlarıyla harcıyor olacak” dedi.Milletvekili Adayı Mehmet Tüm ise yaptığı konuşmada ” bu harami düzenini yıkacağız. Yalnızca Genel Başkanımız değil hepimiz çalışıyoruz. İktidarda korku var bu korku halkına yabancılaşmanın, saray israfının, kaçırılan silahların, yargılanmanın korkusudur. Can Dündar’a yapılanlar herkesin malumudur.Bizler özgürlük için bedel ödeyip zindanlarda yatmış bir kuşağız. Bugün de ifade özgürlüğünü engelleyen bu zalim düzene karşı direniyoruz, 7 Haziran da bu kibirleri başlarına yıkacak onları korkularıyla yüzleştireceğiz. Gezi Parkında özgürlüğün havasını soluyan ve bedel ödeyen gençler için iktidara yürüyoruz. Kazanacağız, başka yolu yok.” dedi.

CHP Eski Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın ise ” Altınoluk koskoca bir beldeydi. Şimdiyse bir mahalle. Bütünşehir yasasıyla ruhu katledilen hakları elinden alınan beldelerin ve köylerin haklarını geri vermek bizim görevimizdir. Bugün bu meydanda olanlar kurulacak halk iktidarının kurucu ortaklarıdır. 7 Haziran’da bir devir kapanacak. CHP iktidarı sadece bir parti iktidarı değil halk iktidarı olacaktır. Halkın yönetimde daha aktif olarak yer aldığı iktidar olacaktır. Şiliden Angus getirerek, Bulgaristan’dan kurbanlık getirerek, Kanada’dan mercimek ithal ederek, Gürcistan’dan saman ithal ederek tarımı ve hayvancılığı bitiren bu malum zihniyeti cezalandırmak hepimizin görevidir. Artık dur deme vaktidir, halkın üstüne yapışan bu iktidarı gönderme vakti gelmiştir. 8 Haziran sabahı asgari ücretle geçinen kardeşimiz maaşının 1500Tl olduğunu,  4 liraya mazot alan köylümüz mazotun 1,5 TL olduğunu ve emeklimiz de iki ikramiyesinin olduğunu bilecektir.” Dedi. Hüseyin Eroğlu

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.