HAZİRANDA ÖLMEK ZOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

HAZİRANDA ÖLMEK ZOR

Türk Edebiyatının üç anıt ismi Nazım Hikmet, Orhan Kemal ve Ahmet Arif ölüm yıl dönümlerinde Burhaniye’de de anılıyorlar.

2 Haziran 1970 ve 1991 tarihlerinde vefat eden Orhan Kemal ve Ahmed Arif ile 3 Haziran 1963 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Nâzım Hikmet Ran Türkiye’nin birçok kentinde olduğu gibi Burhaniye’de de anılıyor.

4 ve 5 Haziran günlerinde Belediye Hüsnü Pazarbaşı Kültür Merkezinde saat 20.00 de gerçekleşecek iki günlü anma etkinliklerini Nazım Hikmet Kültür Evi ve Burhaniye Eğitim Sen Temsilciliği düzenlenmiş bulunuyor. Etkinliklerde Türk Edebiyatının bu üç usta ve kalemi konuşmalar, şiir, müzik ve belgesel gösterimi gibi çeşitli sunumlarla yapılacak.

Anma etkinlikleri ile ilgili bir açıklama yapan Nazım Hikmet Kültür Evi yetkilisi Olgun Temizsoy “Türkiye’nin toplumsal aydınlanmasına sanat ve edebiyatla çok değerli katkılarda bulunan bu üç anıt ismimiz için düzenlenen etkinliklere tüm halkımızı bekliyoruz” dedi. Şenol Torlak

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.