BURHANİYE’DE GÜVERCİNLER İMECE İLE BESLENİYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

BURHANİYE’DE GÜVERCİNLER İMECE İLE BESLENİYOR

Burhaniye’de, yaklaşık bir yıldan bu yana Cumhuriyet meydanı güvercinlerin mekanı haline geldi. Çok sayıdaki hayvan severin dikkatini çeken  güvercinleri yemleyen İrfan Aşık’a çok sayıda vatandaş da destek oldu.

Burhaniye de, 49 yaşındaki İrfan Aşık, Cumhuriyet meydanındaki güvercinleri beslemeye başlarken, bir taraftan da onlar için bir işyerinin çatısında yuvalar hazırladı. Yaklaşık bir yıl önce 40 güvercin ile işe başlayan Aşık, şu anda 150 dolayında güvercini besliyor. Şu günlerde, yeni yavruların katıldığını anlatan İrfan Aşık,”Bundan bir yıl önce çeşitli yerlerden temin ettiğim 40 güvercini Cumhuriyet Meydanı’nda  beslemeye başladım. Bu arada bir işyerinin çatısındaki yuvada üreyen güvercinler çoğalmaya devam ediyor. Şu anda bu sayı 150’yi geçti. Bu günlerde yeni yavrular da katılmaya başladı. Ben onları her gün besliyorum. Sularını veriyorum. Benden gören çok sayıdaki hayvan sever de yem desteği yapıyor. Bir zaman sonrası burası İstanbul’daki Yeni caminin önü gibi olacak. Çok sayıdaki insan bunları severek izliyor” dedi.(İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.