UZMANLAR UYARIYOR   

Havaların ısınması ile güneş gözlüğüne olan talebin arttığına dikkat çeken uzmanlar, çakma gözlükler konusunda vatandaşı uyardı. Edremit’te Ülkem Gözlük sahibi Murat Korkutan, “Yazın gelmesi ile güneş gözlüğü sezonu açıldı. Gözlük deyip geçmeyin. Ben vatandaşlarımıza nasıl güvendiğiniz kasaptan eti alıyorsanız, güneş gözlüğünü de güvendiğiniz yerden almalarını öneriyorum. Çünkü göz ihmale gelmez. Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı gözlükler tercih […]

UZMANLAR UYARIYOR   

Havaların ısınması ile güneş gözlüğüne olan talebin arttığına dikkat çeken uzmanlar, çakma gözlükler konusunda vatandaşı uyardı.
Edremit’te Ülkem Gözlük sahibi Murat Korkutan, “Yazın gelmesi ile güneş gözlüğü sezonu açıldı. Gözlük deyip geçmeyin. Ben vatandaşlarımıza nasıl güvendiğiniz kasaptan eti alıyorsanız, güneş gözlüğünü de güvendiğiniz yerden almalarını öneriyorum. Çünkü göz ihmale gelmez. Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı gözlükler tercih edilmelidir. Sahtesini takmaktansa hiç takmayın. Çünkü çakma güneş gözlüklerinin hangi şartlarda üretildiği bilinmemektedir. Gözlükte mutlaka UV filtreleme özelliğinin olmasına dikkat edilmelidir.”dedi.(İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.