TÜRKİYE SEÇİMİNİ YAPTI 13 YILLIK İKTİDAR YIKILDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Türkan ÖZDEMİRDİŞ TABİBİ SAYIN BİLAL AKTUĞ GÖLLER – 13 Temmuz 2017SİGARA İNSAN ÖMRÜNDEN 28 YILI ALIP GÖTÜRÜYORMUŞ – 2 Mart 2017KAMİL BAŞKAN 7’DEN 70’E EDREMİT’LİLERİN YANINDA – 23 Şubat 2017                CKD’NİN SEVGİ GÜNÜ’NDE KONUŞAN BELEDİYE BAŞKANI KAMİL SAKA ‘’TÜRKİYEMİZİ ATAMIZIN BİZE BIRAKTIĞI ÜLKE HALİNE GETİRECEĞİZ’’ DEDİ – 16 Şubat 2017MEMLEKET ECZANESİ […]

TÜRKİYE SEÇİMİNİ YAPTI 13 YILLIK İKTİDAR YIKILDI

Türkan ÖZDEMİR

Aşağı yukarı 3 aydır seçimle yattık seçimle kalktık. 7 haziran’ı adeta iple çektik. Bunu bizlerle birlikte çalışan arkadaşlarımız kadar kimse bilemez. Gecemizi gündüzümüze kattık adeta. Evlerimizi, çoluk çocuğumuzu çalışma arkadaşlarımızdan daha az gördük. Gecemizi gündüzümüze kattık derken abartmıyorum. Çünkü gündüz kapı kapı dolaşan arkadaşlarımız gece de 22:00 23:00’lara kadar açılan stantlarımızda vatandaşlarımızla birlikte olup broşür verdik. Rozetlerimiz adeta kapışıldı. Gerçekten bu seçimde insanların CHP’ye ilgileri daha da büyüktü. Ve bu da bize yorgunluğumuzu unutturuyordu.

Ve seçim günü geldi çattı. Saat 05:00’da birbirimizi uyandırdık ve yollara koyulduk. Batkımda yollarda çoğunlukla bayan arkadaşlarımız vardı. Tabi erkekler de bina ve kat sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirdiler. Bu seçimde böylesine hırslı çalışmamızda başta Edremit Belediye Başkanı Kamil SAKA, CHP Edremit ilçe başkanı Enver ENLİGÜN ve yönetimin yanımızda olmaları, destek ve ilgisiydi. Sandıklarda ufak tefek nahoş şeyler yaşandı ama bizler işi büyütmedik. Durumu sükunetle yatıştırdık. Körfez olarak bir daha gücümüzü gösterdik. Ve en çok oylar bizim Edremit Körfezi’mizden çıktı. Bu da bizlerin gururu oldu.

Burada seçim sonuçlarının kritiğini yapmak bana düşmez. Ama sonuç ne olursa olsun genel başkanımız Kemal KILIÇDAROĞLU’nun dediği gibi bir dönem kapandı. Demokrasi kazandı. Bakalım gelecek günler neler getirecek.

Efendim ben seçim çalışmalarında yaptığım ters bir hareketle kaburgalarımı çatlattım. Oğlum öyle diyor. Biraz sancım var, geçecek inşallah. Belediye seçimlerinde de dizimi incitmiştim.

Neyse bir seçim daha böyle geçti derken; ‘‘Kendi düşen ağlamaz. Yağmurdan kaçarken doluya mı tutulduk.’’ Diyorum.

Hoşça kalın, sağlıkla kalın.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.