SEVİLEN MUHTAR YILDIZ’IN ADI PARKTA YAŞATILIYOR  

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

SEVİLEN MUHTAR YILDIZ’IN ADI PARKTA YAŞATILIYOR  

Karesi İlçesi 1. Sakarya Mahallesi muhtarı merhum Mümin Yıldız’ın adı Karesi Belediyesi Haziran Ayı Meclisi’nde alınan kararla parkta yaşatılıyor. Belediye başkan yardımcıları Yusuf Hocaoğlu ve Yasin Sağay, Cuma günü Mümin Yıldız Parkı’nda yapılan lokma hayrına katılarak aileyi yalnız bırakmadı.

2014 yılından buyana 1.Sakarya muhtarı olarak görev yapan Mümin Yıldız(45), 04 Mart 2015 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Mahalle halkı tarafından sevilen ve saygı duyulan muhtar Mümin Yıldız’ın adı, Karesi Belediyesi Haziran ayı meclisinde Başkan Yücel Yılmaz ve meclis üyelerinin oy birliği ile 1. Sakarya Mahallesi’nde bulunan bir parka verildi. Meclise katılan ailesi de alınan bu karar üzerine belediye meclis üyelerine teşekkür etti. Meclis kararının ardından Karesi Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü 1. Sakarya Mahallesi’ndeki parka, Mümin Yıldız hakkında bilgilerin ve fotoğrafının yer aldığı bir tabela yerleştirdi.

Dürüst, ahlaklı, başarılı bir esnaf olarak hatırlanan muhtar Mümin Yıldız için cuma günü 1. Sakarya Mahallesi’nde adının verildiği ‘Mümin Yıldız Parkı’nda lokma hayrı düzenlendi. Karesi Belediye Başkan Yardımcıları Yusuf Hocaoğlu ve Yasin Sağay da lokma hayrına katılarak aileyi yalnız bırakmadı. Başkan yardımcıları aileye yeniden başsağlığı dileyerek Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın “Maddi manevi her zaman yanınızdayız” mesajını iletti.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.