" />
USD
3,7008
EURO
4,3538
ALTIN
151,8793

KAYMAKAM İKEN DİKTİĞİ FİDANLIĞI VALİ OLARAK ZİYARET ETTİ

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı 20 yıl önce Havran’da Kaymakam iken diktiği binlerce çam fidanının adete bir orman görünümüne kavuştuğunu görünce sevinç gözyaşlarına hakim olamadı. 1995 ile 1998 Yılları arasında Havran Kaymakamı olarak görev yapan Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Yozgat Yerköy Cumhuriyet Başsavcısı Semih Şimşir Havranı ziyaret ettiler. Vali Abdulkadir Yazıcı’ya Havran Kaymakamı Yasin Öztürk, Edremit […]

KAYMAKAM İKEN DİKTİĞİ FİDANLIĞI VALİ OLARAK ZİYARET ETTİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı 20 yıl önce Havran’da Kaymakam iken diktiği binlerce çam fidanının adete bir orman görünümüne kavuştuğunu görünce sevinç gözyaşlarına hakim olamadı.

1995 ile 1998 Yılları arasında Havran Kaymakamı olarak görev yapan Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Yozgat Yerköy Cumhuriyet Başsavcısı Semih Şimşir Havranı ziyaret ettiler. Vali Abdulkadir Yazıcı’ya Havran Kaymakamı Yasin Öztürk, Edremit Cumhuriyet Başsavcısı Şenol Taşkale, Edremit İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz, Edremit Eski Ticaret Odası Başkanı Mehmet Ertaş, Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Sunullah Peker eşlik etti. Vali Yazıcı Belediye Başkanı Emin Ersoy’u makamında ziyaret eden ettikten sonra Fazlıca ve Kalabak Mahallelerine ziyaret ederek vatandaşlar ile sohbet edip özlem giderdi.

Vali Yazıcı ve beraberindeki Protokol heyeti 1995 yılında Fazlıca ve Kalabak Mahallerine Kaymakamlık görevi döneminde ekilen çam fıstığı fidanların büyümüş halini gören Vali zaman zaman hüzünlendi duygulandı. basın mensuplarına röportaj verirken göz yaşlarını zor tuttuğu gözlendi. Yazıcı “O dönem köylerimizdeki vasıfsız arazilere çam fıstığı ektik. Amacımız köy tüzel kişiliklerine gelir elde etmesiydi.” Çam Fıstıklarını zor şartlar altında ekildiğini belirterek “Şuan yaşlanan amcalarımız su taşıyarak bu fidanların büyümesi için gece gündüz çalıştı. Geceleri kolluk kuvvetleri ile çam fıstığı ektiğimiz arazilere gidip kontrol ediyorduk. Çobanlar koyunlarına çam fıstıkların içine girmesin diye yoğun bir çalışma temposu içindeydik. Çam fıstıkları benim çocuklarım gibi onları yirmi yıl sonra büyümüş ürün vermiş olarak görmek beni hem duygulandırdı hem de mutlu etti” dedi. Yazıcı “Yirmi yıl sonra köylülerimiz ile birlikte olup hasret giderdik. Bazılarını tanıyamadım çok yaşlanmışlar” dedi. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.