" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

AYVALIK BELEDİYESİNDEN RAMAZAN ETKİNLİĞİ

Ayvalık Belediyesi’nin katkılarıyla hem Yürekleri, hem de Mideleri Fetheden “Memleketten Geldik” Geleneksel Ürünler Etkinliği Ayvalık halkıyla buluşacak… İki yılı aşkın süredir, 14 ayrı İlden gelen isimler ve ürünlerle “Memleketten Geldik” Geleneksel Ürünler Etkinliği adı altında yaratılan Halkla İlişkiler Projesi,  125. Buluşmasında Ramazana özel olarak Ayvalık Belediyesi’nin katkılarıyla Ayvalıklılarla bir araya geliyor. Ayvalık Belediyesinin 16-28 Haziran […]

AYVALIK BELEDİYESİNDEN RAMAZAN ETKİNLİĞİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Ayvalık Belediyesi’nin katkılarıyla hem Yürekleri, hem de Mideleri Fetheden “Memleketten Geldik” Geleneksel Ürünler Etkinliği Ayvalık halkıyla buluşacak…

İki yılı aşkın süredir, 14 ayrı İlden gelen isimler ve ürünlerle “Memleketten Geldik” Geleneksel Ürünler Etkinliği adı altında yaratılan Halkla İlişkiler Projesi,  125. Buluşmasında Ramazana özel olarak Ayvalık Belediyesi’nin katkılarıyla Ayvalıklılarla bir araya geliyor.

Ayvalık Belediyesinin 16-28 Haziran 2015 tarihleri arasında ev sahipliği yapacağı “Memleketten Geldik” Geleneksel Ürünler Etkinliğinin,  özellikle Ayvalıklı Hanımların ve çocukların büyük beğenisini kazanması bekleniyor.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Ramazan dolayısıyla orucumuzu her gün bir köyümüzde halkımızla birlikte açacağız. Buna ek olarak bu yıl yeni bir etkinlik daha gerçekleştiriyoruz. Anadolu lezzetlerini de içeren geleneksel ramazan eğlencelerimizi Ayvalık Belediyesi olarak halkımızla buluşturuyoruz” dedi.

Trabzon, Antakya, Samsun, Adana, Kayseri, Merzifon, Diyarbakır, Antalya, Gümüşhane, Ordu gibi yöresel ürün İl stantlarında,  yalnızca yöresel ürün alışverişi yapılmıyor. Halkın özlem duyduğu memleket özlemi, farklı kültürlere merak ve geleneksel kavramlar ön plana çıkarılıyor.

İki İzmirli iletişim uzmanı olan Hülya Sevinç ve Sibel Önbaş tarafından yürütülen etkinlikler zincirinde, halkı bilinçlendiren konulara da değiniliyor. “Yöresel Yemek Atölyesi” ile Karadeniz bölgesine ait Mıhlama,  Antakya salçası gibi yerel lezzetlerin yapımları uygulamalı olarak hanımlarımıza gösteriliyor.  Geleneksel beslenmenin önemi yeni nesile tekrar hatırlatılıyor.

Organizasyon alanında, Karadeniz karikatürleri sergisi ve Nasreddin Hoca, Keloğlan, Hacivat-Karagöz gibi geleneksel Türk halk kahramanlarından oluşan  maket sergisi  özellikle çocukların dikkatini çekmektedir. Gösteri sanatçısı ve vantrolog Bay Muhteşem kuklası Çilli ile çocuklara çok özel anlar yaşatmaktadır.  Ayrıca Yöresel müzikler eşliğinde hediyeli yarışmalarla organizasyona renk katmaktadır.

Trabzon’un ünlü yayla tereyağı, Muhlamalık ve yayla peyniri, Antakya’nın salça, kömbe, içli köfte ve ünlü tatlısı künefe, Gümüşhane’nin meşhur Pestilleri ve diğer orijinal lezzetler Ayvalıklıları bekliyor. Yüksel Kalkan

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.