SU FATURALARI TURİZMCİLERİN GÜNDEMİNDE

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

SU FATURALARI TURİZMCİLERİN GÜNDEMİNDE

Ayvalık Ticaret Odası (ATO) salonunda bir araya gelen turizmciler, su fiyatlarındaki sorunun çözümü için İl Kültür Turizm Müdürlüğü’nden yardım istedi.

Hatice Arga yönetimindeki Ayvalık Otel ve Pansiyoncular Derneği üyeleri, turizm sezonu öncesi başta yüksek su faturaları olmak üzere, altyapı, ulaşım gibi sorunlarını masaya yatırdı. İl Kültür turizm Müdürü Mustafa Çaltı, İlçe Emniyet Müdürü Ali İhsan Avcı’nın hazır bulunduğu toplantıya davet edilmelerine karşın Ayvalık BASKİ yöneticilerinin katılmadığı gözlendi.

Toplantıda konuşan İl Kültür ve Turizm Müdürü Çaltı, kısa bir süre önce Edremit’te gerçekleştirdikleri sezon öncesi yapılan kapsamlı turizm toplantısında Körfez Havaalanının uluslararası seferlere açılması, havaalanından ilçelere servis hizmeti ve işletmelerin su elektrik indirim taleplerinin rapor halinde ilgili birimlere iletildiğini söyledi.

Çaltı, “Bakanlık Tanıtım Genel Müdürlüğü’nün ana sponsorluğunda bölgemizde İsviçre’den 33 seyahat yazarını ağırladık. Bakanlık olarak bölge turizminin gelişmesi için her türlü çalışmayı yürütüyoruz” dedi.

Bakanlık yardımıyla Küçükköy’ün altyapı sorunu giderildiğini hatırlatan Çaltı, “Şu anda gündemimizde Ayvalık merkez var. Bunun için de bakanlığımıza 2 milyon maliyetli bir proje sunulmuş. Ayvalık’ın altyapı sorununa uzun vadeli çözüm aranıyor. İşletmelere elektrik su indiriminden ise ancak bakanlık belgeli tesisler yararlanabiliyor. Diğer işletmelerin durumu beni aşar. Bir komisyon oluşturup konu hakkında Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ile görüşüp çözüm isteyebilirsiniz.” tavsiyesinde bulundu.

(İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.