" />
USD
3,7187
EURO
4,3701
ALTIN
153,2627

11 AYIN SULTANI RAMAZAN

1 gün aç kal deseler kabul etmeyiz. Ve böyle bir sıkıntıya katlanmayız. Ancak konu Allah’ın rızası olunca gönüllü, hemde iple çekeriz Ramazan’ın gelmesini. Ne güzel ne ulvi bir duygu iftar saatini beklemek. Ve binlerce insanla birlikte aynı anda orucunu açmak. Ben Ramazan’ın o muhteşem ve huzurlu günlerini, kandillerin yanmasını çok seviyorum. Ve o hazzı başka […]

11 AYIN SULTANI RAMAZAN
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Türkan ÖZDEMİR

1 gün aç kal deseler kabul etmeyiz. Ve böyle bir sıkıntıya katlanmayız. Ancak konu Allah’ın rızası olunca gönüllü, hemde iple çekeriz Ramazan’ın gelmesini. Ne güzel ne ulvi bir duygu iftar saatini beklemek. Ve binlerce insanla birlikte aynı anda orucunu açmak. Ben Ramazan’ın o muhteşem ve huzurlu günlerini, kandillerin yanmasını çok seviyorum. Ve o hazzı başka hiç bir şeyde hissetmiyorum.

 

Bütün inananların Ramazan’ını gönülden kutluyor, oruç ve ibadetlerinin Allah katında makbul olmasını diliyorum.

 

SEVGİLİ BABALAR, BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Bir evlat pir olsa da anneye muhtaçmış. Bence bu söz babalar içinde aynı derecede geçerli. Ben babamı hayal meyal ve ya sadece tasfir ediyorumdur. Çünkü çok küçük yaşlarda (3-4) kaybetmişim. Eh öne tekerlek nereye arka tekerlekte oraya çekermiş. Oğlumda ben gibi babayı çok küçük yaşlarda kaybetti. Babasız evlat yetiştirmek yaşayan bilir çok zor. Sadece maddi değil manevi yönü çok ağır. Bir evladın hele erkek evladın babayla yapacağı çok şey var. Güreşmek, maça gitmek, takım tutmak daha pek çok şey bunları anneyle ne kadar yapabilir. Veshasıl hangi yaşta olursa olsun ( bende dahil bu yaşta bile baba özlemi çekiyorum). BABA kelime anlamı bile nasıl yüce, arkanı dayayacağın bir dağ gibi sanki insanlar baban olursa seni ezemezmiş gibi. ( Ezenlerin ve ya çalışanlarında…) Evet tüm babaların babalar günü kutlu olsun. Hayatta olmayanlara da rahmetler diliyorum. Babam ve eşim nurlar içinde yatın.

“Allah, içinde yetim olan eve eziyet etmekten haya ederim demiş”

 

BİR DÜĞÜN, BİR NİKAH, BİR YAŞGÜNÜ BİRDE SÜNNET

 

Bugün güzel şeyler, mutluluk haberleri verelim istedim.

 

CAHİT BABA DAMAT SAHİBİ OLDU

Akçay’ın tek ve son belediye başkanı Cahit İNCEOĞLU ve güzel eşi Seval arkadaşımın Yapı Kredi Bankası yöneticilerinden güzeller güzeli kızı Başak’ı Edremit’in tanınmış işadamı TANIŞ ailesinin yakışıklı oğlu Ercan beyle dillere destan bir düğünle evlendirdi.

 

İş ve siyaset dünyasının buluştuğu düğünde nikahı Edremit Belediye Başkanı Kamil SAKA esprilerle kıydı. Büyük bir kalabalık davetlinin katıldığı düğünde Cahit beyin durgunluğu gözlerden kaçmadı. Eee kolay değildi tabi biricik kızını yuvadan uçurmak. Sonsuz saadetler, mutluluklar diliyoruz.

 

ÇAĞLAR’LA ÖZLEM DÜNYAEVİNE GİRDİ

Deniz’in hem liseden hemde 112’den arkadaşları Özlem ve Çağlar’ın nikahlarına şahitlik ettik. Düğün kısmetse Ağustos’ta. Birbirlerine çok yakışan bir çift oldular. Ömür boyu mutlu olsunlar. Darısı benim oğlumun ve tüm bekarların başına diyorum.

 

 

DENİZ OĞLAN 1 YAŞINDA

Berna ile Ali Akçay’a ilk geldiklerinde belki de ilk tanıdıkları aile biz olduk. Berna, Deniz’in 112’den Paramedik arkadaşı. O zaman yeni evliydiler. Bir yıl önce bir bebekleri oldu. Adını Deniz koydular. Yani benim Deniz’imin adaşı. Önce ki gün 1 yaşına girdi. Annesi, babası, anneannesi ve bizler hep birlikte kutladık Deniz bebeğimizin yeni yaşını. Allah nazardan saklasın. Anne ve babasıyla çok mutlu uzun ömürler yaşasın.

 

YUSUF ALİ ERKEKLİĞE ADIM ATTI

Nermin ve Hüseyin çok eski dostlarım. Çocukları bana ”Hala” derler. Onlarda geçtiğimiz gün torunlarının ilk mürüvetini gördü. Küçük Yusuf Ali görkemli bir sünnet töreniyle erkekliğe adım attı. Annesi Emine ve babası Fikret’i yürekten kutluyor; damatlığını da görün inşallah diyorum.

Hoşça kalın, sağlıkla kalın.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.