ATANAMAYAN ÖĞRETMENLERİN SORUNLARI BİR AN ÖNCE ÇÖZÜLMELİDİR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

ATANAMAYAN ÖĞRETMENLERİN SORUNLARI BİR AN ÖNCE ÇÖZÜLMELİDİR

İlçemizde İngilizce öğretmenliği mezunu S.K. (34) evlerinin çatısından atlayarak intihar etti. Ne yazık ki atanamayan öğretmenler sorunu can almaya devam ediyor.

Her yıl artarak devam eden istihdam edilemeyen öğretmenler sorunu her geçen gün biraz daha artmakta. Ancak sorunun çözümü için siyasilerden kayda değer bir hamle şu ana kadar yapılmamıştır. 400 bine yaklaşan ataması yapılmayan işsiz öğretmen gerçeği karşısında hiç değilse resmi ağızlardan telaffuz edilen 150 bin  öğretmen açığının kadrolu atamalarla derhal giderilmesini Eğitim Sen olarak talep etmekteyiz.

Siyasal iktidarı sorumluluk almaya ve göreve davet ediyoruz. Yaşanan bu can kayıplarının son bulmasını binbir emekle çocuklarını yetiştiren ailelerin ocaklarına bir daha ateş düşmemesi için siyasal iktidar bu sorunu derhal çözmelidir.

Hayatın kaybeden öğretmen arkadaşımızın ailesine,yakınlarına  ve tüm eğitim çalışanlarına başsağlığı diliyoruz. Şenol Torlak

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.