" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

ALTINOLUK’TA “DOĞA ALGISI” SERGİSİ

ADD Altınoluk Şube besinin Kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde Yönetim Kurulu Üyesi Turan Atilla’nın gözünden “Doğa Algısı” sergisi Altınoluk’ta açıldı. Kaz dağları’nın derinliklerinden gelen ve Lodos’un kıyılara vurduğu ağaç parçacıklarının toplanıp insan elinin değmesi ile nasıl yeniden hayat buluğunu gözler önüne süren Sergi Altınoluk Türkan Saylan Yaşam merkezinde açıldı. Açılışını Edremit Belediye Başkan Vekili Taşkın […]

ALTINOLUK’TA “DOĞA ALGISI” SERGİSİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

ADD Altınoluk Şube besinin Kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde Yönetim Kurulu Üyesi Turan Atilla’nın gözünden “Doğa Algısı” sergisi Altınoluk’ta açıldı.

Kaz dağları’nın derinliklerinden gelen ve Lodos’un kıyılara vurduğu ağaç parçacıklarının toplanıp insan elinin değmesi ile nasıl yeniden hayat buluğunu gözler önüne süren Sergi Altınoluk Türkan Saylan Yaşam merkezinde açıldı.

Açılışını Edremit Belediye Başkan Vekili Taşkın Kırca, CHP Edremit İlçe Başkanı Enver Enligün, Belediye Meclis üyesi Ali Yılmaz Diker, ADD Altınoluk Şube Başkanı Özlem Aytekin ve Turan Atilla’nın birlikte yaptıkları sergiye ilgi yoğun oldu.

 

Sergi açılışına ADD Güre Şube Başkanı Sinan Kahyaoğlu, İda-Der Başkanı Zehra Aksay, Antandros Dernek Başkanı Gülçin Cömert, Kazdağı Doğal Varlıkları Koruma Derneği Başkanı Süheyla Doğan, Balıkesir Pamukçu Eski Belediye Başkanı ve Balıkesir Güzel Sanatlar Derneği Başkanı Rafet Topalak, Edremit Kent Konseyi Sekreteri Metin Tuncer, Gümçed Derneği Yönetim kurulu üyelerinin da aralarında olduğu çok sayıda sanatsever katıldı.

 

ADD Altınoluk şubesi yönetim kurulu üyesi olan ve öğrencilere dernek bünyesinde ücretsiz İngilizce kursuda veren Sanatçı Turan Atilla sergi hakkında kısa açıklamalarda bulundu;

“Uzun Yıllar Amerika’da kaldım ve iki yıl önce Altınoluğa yerleştim.  İlk geldiğim günden beri Altınoluk’a âşık oldum. Burada doğayı seven ve Kaz dağları’nda yürüyüşler yapan arkadaşlara tanıştım. Bilhassa Aynur hanım’ın Kaz dağları’ndan derleyip bana getirdiği ayrıca Lodos’un kıyılara vurduğu ağaç parçacıklarında ben güzellik buldum. Onları güzelleştirdim. “Sanat doğayı taklit eder” diye bir söz vardır.. Bu çok doğru bir sözdür. Yaptığım işi seviyorum. Bu çalışmalarımı insanlarla paylaşmak için sergimi açtım.”

 

Hüseyin EROĞLU

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.