AYVALIK’TA YANLIŞ TARTAN ESNAF YANDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

AYVALIK’TA YANLIŞ TARTAN ESNAF YANDI

Ayvalık Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yaz sezonunun başlaması ve ramazan ayı dolayısıyla pazaryerlerinde Hassas Terazi Kontrol Noktaları kurdu.

Ayvalık Perşembe ve Pazar Pazarı, Altınova, Sarımsaklı ile Cunda Adası’ndaki semt pazarlarında bulunan Ayvalık Belediyesi Zabıta İrtibat Büroları önünde oluşturulan Hassas Terazi Kontrol Noktalarında vatandaşların aldığı ürünlerin doğru tartılıp tartılmadığı kontrol ediliyor. Eğer satın alınan ürün belirtilen miktardan az çıkarsa o ürünü satan esnaf hakkında yasal işlem yapılacağı bildirildi.

Ayvalık Belediyesi Zabıta Müdürü Hasan Narin, “Bu uygulamayla vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla alışveriş yapmalarını sağlamayı amaçladık. Her hangi bir duruma mahal vermemek için Ayvalık Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün tüm ekipleri kurulan semt pazarlarında görevdedir. Vatandaşlarımız her türlü öneri ve şikâyetlerini bulundukları pazaryerlerindeki zabıta irtibat bürolarına gelerek bildirebilirler” dedi.

Ayvalık Belediyesinin başlattığı hassas terazi kontrol noktası uygulamasının çok yerinde bir çalışma olduğunu dile getiren vatandaşlar, aldıkları ürünlerin gramajlarından şüphe ettiklerinde tartarak içlerindeki endişenin giderileceğini ve bu uygulama sayesinde vatandaşın hakkının korunacağını söylediler. Yüksel Kalkan

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.