" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

HAVUTÇA;”YOLSUZLUKLARIN HESABI SORULACAK”

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, hükümet formülleri tartışılırken CHP’nin koalisyon hükümeti ilkelerinden birinin de “Yolsuzlukların üzerine mutlaka ve sonuna kadar gidilmeli” ilkesi olduğunu anımsatarak, “Parti tabanımız, yolsuzlukların hesabını sormayacak bir koalisyon hükümeti istemiyor” dedi. Havutça, koalisyon kararı ile ilgili kararların parti üst kurullarında görüşüldüğü ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na tam yetki verildiğini, bugün milletvekilleri ile […]

HAVUTÇA;”YOLSUZLUKLARIN HESABI SORULACAK”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, hükümet formülleri tartışılırken CHP’nin koalisyon hükümeti ilkelerinden birinin de “Yolsuzlukların üzerine mutlaka ve sonuna kadar gidilmeli” ilkesi olduğunu anımsatarak, “Parti tabanımız, yolsuzlukların hesabını sormayacak bir koalisyon hükümeti istemiyor” dedi.

Havutça, koalisyon kararı ile ilgili kararların parti üst kurullarında görüşüldüğü ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na tam yetki verildiğini, bugün milletvekilleri ile görüşeceğini belirtti. Havutça şunları söyledi:

“Genel Başkanımız 14 ilkemizi de açıkladı. Bunlardan biri de ‘Yolsuzlukların üzerine mutlaka ve sonuna kadar gidilmeli’ ilkesidir. Parti tabanımız, yolsuzlukların hesabını sormayacak bir koalisyon hükümeti istemiyor.”

Havutça, 24. Dönem’de kurulan 4 bakanla ilgili soruşturma komisyonunda görev aldığını anımsatarak, şöyle devam etti:

“4 Bakanla ilgili TBMM’de atılacak adımların en başında görev almak için hazırım. Çünkü daha önce kurulmuş olan 4 bakanla ilgili soruşturma komisyonunda görev almış ancak komisyonun aklama komisyonu olması nedeniyle istifa etmiştim. 7 Haziran seçimlerinden çıkan sonuç göstermektedir ki, halkımız ve özellikle parti tabanımız yolsuzlukların hesabının sorulması yönünde iradesini beyan etmiştir. Bu milletin parasını çalanlardan Meclis açıldığında mutlaka önerge vererek hesap soracağız. Ben de bu çalışmanın öncülerinden olacağım. Halkımıza verdiğimiz sözlerin gereği, temiz toplum adına, şeffaf toplum adına yetimlerin, garip gurabanın, tüyü bitmedik yetimlerin haklarını gasp edenlerden hesap sorulması için Meclis’teki en önemli çalışmamız bu olacaktır.”

 

Hüseyin EROĞLU

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.