KARESİ’DE 3 BİN KİŞİLİK İFTAR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

KARESİ’DE 3 BİN KİŞİLİK İFTAR

Karesi Belediyesi’nin her gün farklı bir noktada düzenlendiği mahalle iftarları geçtiğimiz gün Bağlar Sokağı’nda Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın ev sahipliğinde, yaklaşık 3 bin vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi.

 

İftar öncesinde masaları gezerek vatandaşlarla sohbet eden Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ezanın okunmasının ardından da vatandaşlarla birlikte dua ederek, oruç açtı. Daha sonra mahalle iftar programına katılan vatandaşlara seslenen Başkan Yılmaz, “On bir ayın sultanı olan Ramazan-ı Şerife ulaşmanın heyecan ve mutluluğunu hep birlikte idrak ediyoruz” dedi.

 

Karesi halkının kaynaşması ve birbirine hoşgörü ile yaklaşmasını sağlayacak bir takım etkinlikler düzenlediklerini dile getiren Yılmaz,  “İftar sofralarını çadırdan çıkartıp tüm halkımızın yararlanabileceği, komşuluk duygularını pekiştirebileceği mahalle iftarları haline dönüştürdük. Mahalle iftarlarımızın yanı sıra vatandaşlarımızın çarşı merkezde, sahura kadar vakit geçirmelerini sağlayacak sohbet, Kuran-ı Kerim tilaveti gibi birçok program düzenliyoruz” dedi. Yaklaşık 3 bin kişiyle birlikte iftar yapan Başkan Yılmaz, daha sonra Karesi Bedesten Alanı’na geçerek vatandaşlarla bir araya geldi, Bedesten’de stant açan esnafları ziyaret etti.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.