BİZİMLE YÜRÜ TÜRKİYE!

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Melih BAĞCIUĞUR MUMCU’ YU ANMAK – 22 Ocak 2016FETVA – 15 Ocak 2016SAĞA NASIL KAYILIR? – 6 Ocak 20162015 BİTİYOR – 31 Aralık 2015İKİ RESİM ARASINDAKİ 7 FARK YA DA BENZERLİK – 25 Aralık 20151 KASIM; ANADOLU’ NUN YENİDEN FETHİ Mİ, YOKSA PİRUS ZAFERİ Mİ? – 10 Kasım 2015ÖL – 24 […]

BİZİMLE YÜRÜ TÜRKİYE!

Melih Bağcı“Bizimle Yürü Türkiye” sözü MHP’ nin seçim döneminde kullandığı slogandı. Slogan olarak da fena değil. Derinlemesine düşünmeden bakıldığında bir yürüyüşe davet var ve davete icabet etmek gerek diye düşünülebilir.

 

Düşünülebilir olmasına rağmen yeteri kadar düşünülmediği ve icabet edilmediğini de söyleyebiliriz.

 

Ancak, derinlemesine bakıldığında da “Yürüyüşün yapılacağı yolun menzilinde ne var?” sorusunu sormadan edemiyoruz.

 

Şimdi, seçim bitti ve AKP-MHP Koalisyonu da yavaş yavaş pişmeye başladı. Bu koalisyon oluştuğunda, Türkiye’ nin siyasi yapısındaki değişimleri ve oluşumları inceleyeceğiz. Bu değişim ve oluşumlara bağlı toplumun siyasi haritasını analiz edeceğiz.

 

AKP-MHP Koalisyonu pişiyor diyorum çünkü gelişmeler o yönde hızlı bir şekilde ilerliyor. Bu gelişmeleri takip ederken aklıma, 3 Mayıs’ ta MHP’ nin Seçim Bildirgesi’ nin açıklandığı toplantı geldi. Devlet Bahçeli, bildiriyi açıkladığı sırada aynen şu sözleri söyledi.

 

“Kutuplaşmaya, karmaşaya, krize, kargaşaya, kaosa, kavgaya ve karanlığa bizimle yürü Türkiye!”

 

Bahçeli’yi dinleyen MHP’liler ise bu gaf karşısında hayretlere düştü. Ancak, Bahçeli durumu kurtarmak için ‘Oturarak yürüme olur mu?’ diye, salondaki kalabalığı azarlayınca da birden alkışlar koptu.

 

O gün için, bu söz bir gaf olarak algılandı belki ama şimdi gelişmelere baktığımızda, pek de öyle gaf olmadığını görüyoruz.

 

Sanki bilinçaltında yatan niyetin dışa vurumu gibi.

 

Neyse, öyle görünüyor ki Türkiye, AKP-MHP Koalisyonu ile yürüyecek, yürüyecek ama sanki Bahçeli’ nin seçim bildirgesini açıklarken yaptığı gaf ekseninde yürüyecek. Umarım yanılırız.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.