" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

GDO ‘LU TOHUMLAR BİYOLOJİK SİLAHTIR

GÜMÇED Burhaniye birimi tarafından düzenlenen ” GDO’lu tohum ve organik tarım ” konulu panel Burhaniye Tahtacı mahallesinde gerçekleştirildi.   Yöneticiliğini İnşaat Mühendisi ve Ulusal Zeytin Konseyi Üyesi Murat Nadir’in üstlendiği panele Konuşmacı olarak Bayramiç Muratlar köyünde Doğal Tarım ve Yerli Tohum İşleri ile uğraşan İnşaat mühendisi Mustafa Ülgen ve Ziraat Yüksek Mühendisi Bülent Coşar katıldı. […]

GDO ‘LU TOHUMLAR BİYOLOJİK SİLAHTIR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

GÜMÇED Burhaniye birimi tarafından düzenlenen ” GDO’lu tohum ve organik tarım ” konulu panel Burhaniye Tahtacı mahallesinde gerçekleştirildi.

 

Yöneticiliğini İnşaat Mühendisi ve Ulusal Zeytin Konseyi Üyesi Murat Nadir’in üstlendiği panele

Konuşmacı olarak Bayramiç Muratlar köyünde Doğal Tarım ve Yerli Tohum

İşleri ile uğraşan İnşaat mühendisi Mustafa Ülgen ve Ziraat Yüksek Mühendisi Bülent Coşar katıldı.

 

Panelde genetik yapısı değiştirilmiş ürünler için Türkiye’nin hala açık pazar olduğu hatırlatıldı.

Avrupa ülkeleri GDO’lu ürünlerin bir bir yasakladığını, Türkiye’de ise henüz ciddi bir çalışmanın yapılmadığını belirten konuşmacılar, Bunun ise toplumumuzun geleceğini tehdit ettiğine dikkat çektiler.

 

GDO’lu ürün ve tohumun kontrolünü elinde bulunduran küresel şirketlerin, dünyanın çeşitli yörelerindeki hizmetkârları vasıtası ile o yörenin doğal tohumlarını kullanımdan kaldırabilmek için büyük bir caba sarf ettikleri dile getirildi

 

Panelde özellikle yanlış tohum politikaları ile yerli tohumculuğun bitme noktasına geldiği vurgulanırken. Piyasadaki tohumların GDO’lu olduğu, GDO ‘lu Tohumların Biyolojik Silah olduğu belirtilerek yerli tohum üretilmesi konusunun önemine değinildi.

Hüseyin EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.