" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

BURHANİYE BELEDİYE’SİNDEN HAVRAN KOCA SEYİT KÖYÜNE DESTEK

Burhaniye Belediye’sinden Havran Kocaseyit köyüne destek geldi. Burhaniye Belediyesi Havran’ın Kocaseyit köyünün yollarının bakımına başladı. Geçtiğimiz günlerde Havran’a bağlı ve Çanakkale Zaferinin önemli isimlerinden olan Seyit onbaşının köyünün yollarının onarımı yaptı. Burhaniye Belediyesi tarafından yolları onarılan Kocaseyit köyünden sonra Burhaniye köylerinde de bozuk olan yolların onarılacağı öğrenilirken, vatandaşlar ise belediyemize bağlı fen işlerinin Havran’ın Şehit […]

BURHANİYE BELEDİYE’SİNDEN HAVRAN KOCA SEYİT KÖYÜNE DESTEK
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Burhaniye Belediye’sinden Havran Kocaseyit köyüne destek geldi. Burhaniye Belediyesi Havran’ın Kocaseyit köyünün yollarının bakımına başladı. Geçtiğimiz günlerde Havran’a bağlı ve Çanakkale Zaferinin önemli isimlerinden olan Seyit onbaşının köyünün yollarının onarımı yaptı. Burhaniye Belediyesi tarafından yolları onarılan Kocaseyit köyünden sonra Burhaniye köylerinde de bozuk olan yolların onarılacağı öğrenilirken, vatandaşlar ise belediyemize bağlı fen işlerinin Havran’ın Şehit onbaşının köy yollarını onarmasına bir anlam veremedik. Oysa Burhaniye’nin köy ve şehir içinde onca bozuk yolu varken neden Seyit Onbaşı köy yolları. Yoksa orada sayın belediye başkanımızın taş ocaklarımı var. veya taş ocağımı kuracak. Merak ediyoruz. Burhaniye halkına bir açıklama getirirse seviniriz” dediler.

BELEDİYE’DEN BİR DESTEK TE KÖPRÜ YAPIMINA

Havran Kocaseyit köyünden sonra bir destek de Karınca deresi üzerine yapılan köprünün ikinci kısmına geldi. İlk bölümü önceki belediye başkanı Fikret Akova döneminde yapılan Karınca Deresi köprüsünün ikinci kısmı ise Necdet Uysal döneminde yapılmaya başlandı. Geçtiğimiz aylarda yapılan ihale sonrasında bir şirkete verilen ikinci köprünün fore kazık sistemleri  çakılırken, Burhaniye Belediyesi fen işleri ekipleride müteahhide destek olmak için belediyenin araçlarını inşaat alanına sokarak çalıştırmaya başlaması kafalarda soru işareti bıraktı. Normalde ihale alan bir şirkete belediye destek verebilirmi? veremezse belediye halkın malı olan araçlarını kiralayabilirmi? Kiralarsa da bu ne kadar etik olur?  Şimdi Burhaniye Belediyesinden vatandaşların bu çalışma hakkında bir açıklama beklemeleri de  normal olarak algılanıyor. Artık Burhaniye Belediyesi bu iki çalışmaya da açıklama getirmesini istiyorlar.

Şenol TORLAK

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.