" />
USD
3,6777
EURO
4,3315
ALTIN
151,5515

GÜRE AFRODİT TERMAL’İN İFTAR SOFRASI

132 odası, 307 yatak kapasitesi, 4 engelli odası,  kral dairesi, 3 suiti, özel tasarım en ince detayına kadar tüm ayrıntıları düşünülmüş otel odaları ve dünyaca ünlü sağlık kaynağı termal suyu ile bölgemizin gurur kaynağı Güre Afrodit Termal Tesisleri’nin mutfağı da rakipsiz. Ege mutfağının yörenin ünlü zeytinyağıyla yapılan tüm lezzetlerini sunana restoranında Türk mutfağına özgü çorba, […]

GÜRE AFRODİT TERMAL’İN İFTAR SOFRASI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Türkan ÖZDEMİR

132 odası, 307 yatak kapasitesi, 4 engelli odası,  kral dairesi, 3 suiti, özel tasarım en ince detayına kadar tüm ayrıntıları düşünülmüş otel odaları ve dünyaca ünlü sağlık kaynağı termal suyu ile bölgemizin gurur kaynağı Güre Afrodit Termal Tesisleri’nin mutfağı da rakipsiz.

Ege mutfağının yörenin ünlü zeytinyağıyla yapılan tüm lezzetlerini sunana restoranında Türk mutfağına özgü çorba, yemek, salatalar, mezeler ve tatlı çeşitleri, yine yörenin zeytin çeşitleri, peynir ve kahvaltılıklarıyla açık büfe muhteşem manzaralı kahvaltı salonu da bir harika. Bu hizmetler deneyimli, güler yüzlü personeliyle konuklara sunulmakta.

Bu güler yüzlü personel; mutfakta Faruk BAYRAM, Özgür DURAK, Osman GÜLMEZ, Cemil AKMAN, Vahide GİRGİN, Samet AYDIN, serviste ise Mehmet Al,i KEÇELİ, Şaban MERCAN, Celalettin KIRKAĞAÇ, Hakan KURU, Deniz MEŞE, Furkan DURMAZ, Rüveyda KARAKURT ve Gözde ERCAN’ı buradan sizlere tanıtmak istedim.

Edremit Belediyesi Ed-Bel işletmeciliği garantisinde bulunan Afrodit Termal’in ve Ed-Bel’in girişimci ve çalışkan genel müdürü İbrahim YAKIN; ”Ramazan dolayısıyla açık büfe iftar sofralarımızı konuklarımız yanında talep edildiği takdirde dışarıdan gelen misafirlerimize de gururla sunmaktayız” dedi.

Bu arada Afrodit’in deniz kıyısında iğde ağaçları altında özel plaj ve kafesi de otel müşterilerinin hizmetinde.  Yani diyeceğim o ki; Güre Afrodit Termal’de yok yok.

GÜRE İSKELE MASK KAFE

Güre İskeleye uzunca bir zamandan beridir gitmemiştik. Geçen hafta benim Deniz ”Motor kulübünün toplantısı var, beraber gidelim” dedi gittik. Ben toplantılarına girmedim. Palas Kafe’de oturmak istedim. Orası da çok güzel olmuş yazlık versiyonuyla. Neyse.

Orada otantik Mask Kafe dikkatimi çekti. Buyur ettiler, girdim. Kafe’nin yöneticisi Can bey çok güzel bir sunumla çay ikram etti. ‘Snack Menü’ aparatif hizmetleri olduğunu söyledi. Özel bir yer.

Bu arada Leyla annenin çiğ börek ve gözlemelerinin kokusu nefisti. Toktum, yiyemedim. Ayrıca motorcu kardeşi Saltuk Buğra’nın dondurma ve waffle çeşitleri de meşhurmuş. Bir başka gece tatmak gideceğimize söz verdik. O zaman tatlarından bahsederiz inşallah.

Ancak Güre iskele kordon inanılmaz güzel bir yer olmuş. Bir Akçay’lı olarak kıskanmadım desem yalan olur. Kamil başkanım Akçay’da da yeni düzenlemeler yapıyor. Akçay’ın da çehresi değişecektir inşallah diyoruz.

GÜRE İSKELE CAMİİ İMAMI

Konumuz bu hafta Ramazan oldu. Ramazan deyince de teravihten bahsetmeden olmaz. Dediğim gibi Güre İskele’ye gittiğimizde de camiye gidip teravih kılalım dedik. İskele Camii son derece bakımlı tertemiz, bahçesinde ki ulu ağaçların altına kilimler serilmiş. İsteyen bahçede de namaz kılıyor. Çok güzel.

Camii imamı Yılmaz bey hoca ve müezzin Mehmet bey hocanın güzel sesleri ve makamları ile teravih namazını nasıl kıldık bitti anlayamadık. (bu arada Mehmet bey’de bu camiinin gönüllü olarak hiçbir ücret talep etmeden müezzinliğini yapmakta.)

MUHTAR PINAR’DAN HALKA AÇIK 1500 KİŞİLİK İFTAR YEMEĞİ

Akçay mahallemizin tek muhtarı Pınar AVCI Akçay’da ilk defa muhtarlık olarak protokol ve halka açık iftar düzenlediler. Yemeklerin organizasyonun Lokantacılar Derneği başkanı Aykut DÜRÜST’ün üstlendiğini ve bazı hayırseverlerinde katkıda bulunduğunu belirten muhtar AVCI; iftarın 25 Haziran yani bu akşam Akçay Meydanında verileceğini ve tüm Akçaylıların davetli olduğunu söyledi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.