ADD GÜRE ŞUBESİ’NİN SERGİ HAFTASI BAŞLADI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

ADD GÜRE ŞUBESİ’NİN SERGİ HAFTASI BAŞLADI

Atatürkçü Düşünce Derneği Güre Şubesi’nin 2014-2015 yıl sonu sanat etkinlikleri takvimi yağlı boya resim sergisi ile başladı.

Edremit’in Güre mahallesinde faaliyetlerini sürdüren Atatürkçü Düşünce Derneği Güre Şubesi yıl sonu, yağlı boya, sulu boya, akrilik boya, resim, çini, fotoğraf, boncuk ve Yeşilçam fotoğraf sergisi olmak üzere bir yıldır süren kurslarının yıl sonu etkinlikleri belirlenen takvime göre tek tek gerçekleştirilecek.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın açılışına katıldığı resim sergisi, yoğun katılımla gerçekleşti. Gönül Karaca, Güryal Tümtaş, Gülden Kahraman’ın yağlı boya resimlerinin sergilendiği, etiklikte Leyla Cantürk Kemanıyla küçük bir resital sundu. Amatör ve profesyonel yağlı boya resimlerin sergilendiği çalışmaları, tek tek inceleyen Belediye Başkanı Kamil Saka, kendilerini tebrik etti. Gönül Karaca, Güryal Tümtaş, Gülden Kahraman’ın Yağlı boya resim sergileri 3 Temmuz 2015 gününe kadar açık kalacak. Yağlı boya, sulu boya, akrilik boya, resim, çini, fotoğraf çalışmalarının sergileneceği etkinlik, Varol Ese’nin boncuk sergisiyle birlikte 20 Eylül 2015 günü sona erecek.

Belediye Başkanı Kamil Saka, çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ederek ”Sanat, bir toplumun muasır medeniyetler düzeyine çıkmasında en önemli etkendir. Bir ülkede ne kadar çok sanat yapılıyorsa, o ülkede mutluluk, refah ve aydınlanma o kadar yüksek olur. Bizlerde sanatın her dalını, yapılan her çalışmayı, destekliyoruz ve desteklemeye devam edeceğiz” dedi.  Ardından, sanata sundukları katkılarından dolayı Gönül Karaca, Güryal Tümtaş, Gülden Kahraman, Leyla Cantürk’e plaket vererek başarılar diledi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.