BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE BELEDİYE-İŞ ARASINDA TOPLU SÖZLEŞME İMZALANDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE BELEDİYE-İŞ ARASINDA TOPLU SÖZLEŞME İMZALANDI

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, BASKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan işçileri ilgilendiren toplu sözlşemeyi imzaladı. Başkan Uğur’un onayı ile BASKİ’de en düşük işçi maaşı 2.247 TL.’ye yükseltildi.

Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ)’nde düzenlenen toplu sözleşme imza törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Belediye-İş Sendikası ile BASKİ arasındaki sözleşmeyi Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, BASKİ Genel Müdürü Mustafa Bayram, Belediye-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Yüksel Özden, BASKİ yönetim kurulu üyeleri ve genel müdür yardımcıları ile sendika yöneticileri katıldı.

 

Toplu İş Sözleşmesinin Büyükşehir BASKİ çalışanları için önemine değinen Başkan Uğur, imza altına alınan bu sözleşme ile taban ücreti aylık 1.201 TL.’den 3.210 TL.’ye çıkarttıklarını, aylık en düşük işçi maaşını 2.247 TL.’ye yükselttiklerini bildirdi. Başkan Uğur, “İmzaladığımız sözleşme ile 1. yıl ücretlere yüzde 24 olmak üzere toplamda yüzde 35 oranında artış sağlanmıştır. Yine bu sözleşme ile; BASKİ’deki 45 çeşit ücret sıkalası 1’e indirildi. İşçilerin aylık sosyal yardımları 900 TL’ye çıkarılmıştır. İmzaladığımız bu sözleşyme sonucu en düşük yevmiye 40.03 TL.’den 77 TL.’ye çıkarılmıştır. Böylece en düşük yevmiyeye yüzde 93 gibi bir artış getirilmiştir. Heepimiz için, bilhassa işçi kardeşlerimiz için hayırlı, uğurlu olsun. Allah mahçup etmesin. Çalışanlarımıza derman, kuvvet, sağlık, sıhhat ve afiyet diliyoruz” dedi.

 

BELEDİYE-İŞ SENDİKASI BAŞKAN ĞUUR’A TEŞEKKÜR ETTİ

 

Büyükşehir  Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve Belediye- İş Sendikası Şube Başkanı Yüksel Özden’in birlikte imzaladıkları sözleşme 15.05.2015 ila 14.05.2017 tarihlerini kapsıyor. Toplu sözleşmenin bilhassa çalışanlar açısından kendilerini çok mutlu ettiğini belirten Belediye-İş Sendikası başkanı Yüksel Özden, “Bu toplu sözleşme ile günümüz koşullarında çok iyi bir zam veren Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Edip Uğur’a sonsuz teşekkür ediyoruz. Başkanımız çok önemli katkıda bulunmuştur. Sağolsun, var olsun. BASKİ genel müdürümüz ve yardımcıları ile kmomisyon üyelerine de katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Toplu sözleşme tüm işçilerimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

 

İmzaların atılmasının ardından Belediye-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Yüksel Özden, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a “Sayın Başkanım, bir fincan kahvenin 40 yıllık hatırı vardır, bu jestinizden dolayı size teşekkürlerimizi sunuyoruz” diyerek fincan takımı takdim etti.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.