" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

PTT’NİN İŞİNE AKIL SIR ERMİYOR İSTERSİN GELMEZ, İSTEMEZSİN İNATLA GELİR

PTT’nin daha doğrusu Telekom’un işine akıl sır ermiyor. Ablam Telekom’dan emekli (cep telefonlarının dünyaya gelmediği dönemlerden). O nedenle ev telefonlarına alışkanlığımız var, vazgeçemiyoruz. O da mübarek konuş konuşma sabit ücreti maşallah el yakıyor. Cep telefonlarını tariflerinden daha yüksek. Diyorum ya bizim ki nostaljiye olan tutkumuz.   Efendim, birde gelmeyen ama ücreti faturaya eklenen abonmanlar var. […]

PTT’NİN İŞİNE AKIL SIR ERMİYOR İSTERSİN GELMEZ, İSTEMEZSİN İNATLA GELİR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Türkan ÖZDEMİR

PTT’nin daha doğrusu Telekom’un işine akıl sır ermiyor. Ablam Telekom’dan emekli (cep telefonlarının dünyaya gelmediği dönemlerden). O nedenle ev telefonlarına alışkanlığımız var, vazgeçemiyoruz. O da mübarek konuş konuşma sabit ücreti maşallah el yakıyor. Cep telefonlarını tariflerinden daha yüksek. Diyorum ya bizim ki nostaljiye olan tutkumuz.

 

Efendim, birde gelmeyen ama ücreti faturaya eklenen abonmanlar var. Telekom ‘’Biz gönderiyoruz’’ PTT getirmiyor. Kabahati kabul eden yok. Bende sanırım 5 – 6 ay önce Telekom’a gidip dilekçe verdim ‘’Gelmeyen abonman faturasını istemiyorum’’ dedim.

 

Şimdi ne oldu biliyor musunuz? Dün bizim aylardır gelmeyen abonman faturası arz-ı endam etti. Haydaaa buyrun buradan yakın. Yani hizmet yok, sadece ev dekorasyonu olarak kullandığımız sabit telefonlara ekstra ücret ödemeye mecbur kılınmaktayız.

 

Bence haksız kazanç. Helal mi?

 

KEYFİ Mİ? RESMİ Mİ?

 

Malum, Edremit’imiz Büyükşehir Belediyesi’ne eklenince ulaşım hizmetleri de Büyükşehir Belediyesi’nce yapılmakta. Yani belediye hudutlarından bulunan Narlı, Altınoluk, Avcılar, Güre, Akçay ve Kızılkeçili mahallelerinin otobüsleri yolcu taşımakta. Ancak son günlerde bu mahalle otobüslerinin yol üstünde ki duraklardan yolcu almadıkları konusunda şikâyetler var. Nedeni de; dolmuşların yolcuları almasıymış. Yani bu karar keyfi mi yoksa resmi olarak alındı vatandaş merak ediyor.

 

Atıyorum Narlı yalnız kendi yolcusunu taşıyacak, yoldan müşteri almayacak. Ne iştir anlayamadık. Sorduk ama bilgi veren mercii bulamadık. Malum mesele Büyükşehir’in sorumlulukları, görevleri hangisidir nelerdir bir türlü kesinlik kazanamadı. Ve işler bir türlü rayına oturamıyor vesselam. Yani Edremit Belediyesi’nin işi zor mu zor. Engelleri aşıp kendi çabalarıyla hizmet verme mücadelesi veriyor. Yüreğine sağlık Kamil başkanım. Allah yardımcın olsun.

 

 

RAMAZAN 15 OLDU

 

Bu yıl senenin en uzun günlerine rastlayan Ramazan’ın bugün 15’i oldu bile. İnsanlar Ramazan’dan önce yılın en uzun ve sıcak günlerine rast gelecek, oruç günlerinin çok zor geçeceği düşüncesindeydi. Ama Allah’ın hikmeti. Hiçte öyle olmadı. Havalar bir yağış bir rüzgâr ve serinlik. İşte oruç yarılandı bile. Hiçbir sağlık problemi olmayan sadece çok uzun saatler düşüncesiyle oruç tutamayanlara âcizane tavsiyem; yani tecrübeyle sabit hiç korkmasınlar çok rahat geçiyor.

Oruç paslanan kalplerin temizlenerek ilk günkü hallerine dönmesi ve terbiye edilmesiymiş. Oruç ve namaz çok güzel duyguları da beraberinde yaşatıyor. Denemeye değer.

 

 

MEĞER 50 TL ÜSTÜYMÜŞ

 

Geçen adını vermeyeyim reklam olmasın ünlü marketlerimizden birinde alışveriş yapıyorum. Kasaya yanaştım. Önümde yaşlı bir teyzecik. Cazip gelen ürünlerden almış anlaşılan. Ancak hesap teyzenin limit üstünde çıkınca teyzem itiraz etti. Meğerse aldığı ürünler 50 tl üstü alışveriş yaparsan geçerliymiş. Yani şimdi malın fiyatı 5 tl. Ancak çok dikkatli bakarsan çok küçücük yazılmış ‘’50 TL üzeri alışverişlerde’’ diyor. El insaf. Yaşlı başlı insanlar o küçücük yazıyı nasıl fark etsin. İnsan kandırmanın bir türlüsü. Aynen ‘’100 tl’’ yerine ‘’99 tl’’ yazmak gibi. İki tane alanı bir tane bedava gibi türlü alışveriş numaraları.

 

Hoşça kalın, sağlıkla kalın.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.