ALTINOLUK’UN İLÇE OLMA MÜCADELESİ SÜRÜYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

ALTINOLUK’UN İLÇE OLMA MÜCADELESİ SÜRÜYOR

Altınoluk,  Büyükşehir yasası ile ilçe olmayı beklerken Edremit’in en büyük mahallesi konumuna dönüşmüş, Altınoluklular büyük bir hayal kırıklığı yaşamıştı.

Altınoluk Beldelikten Mahalleye dönüşmesi sonucunda yapılan seçimle Altınoluk Mahalle Muhtarlığına seçilen, Küçüksu eski mahalle muhtarı Aydın Türker, Altınoluk’un ilçe olması için mücadelesini süründürüyor.

Konuyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Türker açıklamasında; ”Altınoluk bundan önceki süreçte resmen İlçe olduğu kabul edilmiş, tartışmasını yapmayacağınız çeşitli sebeplerden dolayı İlçe olma hakkı elinden alınmıştır, bu anlamda mağdurdur.

O günden bu güne Altınoluk ilçe olma sevdasından hiç vazgeçmemiş, birlik ve beraberlik içerisinde ilçe olmak için çalışmalarına aralıksız devam etmiştir. Bu anlamda Mahalle olmamızdan dolayı da Muhtarlığımız üzerinde genel olarak Halktan, Esnaftan, Yatırımcıdan, bu konuda öncülük yapmamız istenmiş, muhtarlığımızın da bu haklı talebe kayıtsız kalması mümkün değildir. Daha öncelerde çeşitli istişareler yaptığımız tüm kişi ve kurumların da bu konuda Altınoluk’un geleceği açısından bizlerle birlikte olup, Altınoluk’un bölgede ve Dünyada hak etmiş olduğu yere yeniden gelmesi hepimizin ortak çalışması hedeflenmiştir.

Altınoluk Ekonomisiyle, Eğitim kurumları sayısıyla Yüksek okuluyla, Bankaların tümünün Altınoluk’ta şubelerinin bulunması ve gelişmeye çok elverişli bir konumda bulunmasıyla İlçe olmayı çoktan hak etmiştir.

Bu gerçekçi sebeplerden dolayı gerek yerel gerekse merkezi yönetimlerin bizim bu talebimize özel önem vermesini bekliyor, İlçe olacağımız günlerin pek yakın olduğuna inanıyor herkesinde inanmasını istiyoruz.

Muhtarlığımızın başlatmış olduğu İlçe olma talebimizle ilgili imza kampanyasında, çok kısa bir süre içersinde 10.000 imzaya ulaştık. Halkımızın gösterdiği ilgiye Muhtarlık ve azalarımız adına teşekkür eder, imza kampanyasının sonuç vereceğine inancımız tamdır. “ dedi.

Hüseyin EROĞLU

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.