AYVALIK’IN ÇEVRECİ BELEDİYESİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

AYVALIK’IN ÇEVRECİ BELEDİYESİ

Ayvalık Belediyesi yaz aylarında Cunda Adası’nda elektrikli çöp taşıma aracını hizmete soktu.

Tamamen çevreci olan yüzde 100 elektrikli çöp taşıma aracı Cunda Adası sokaklarında restoranların arka bölümünde ring seferi yaparak lokantalardan ve diğer iş yerlerinden çıkan çöpleri toplayacak.

Ayvalık Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren elektrikli araç kasasında biriken çöpleri merkez dışında konuşlandırılan büyük konteynırlara döküyor. Sürekli alınan çöpler sayesinde Cunda daha temiz kalacak.

İlk test sürüşünü gerçekleştiren Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Cunda sokaklarında restoranların arka bölümünde devamlı çalışacak. Daha sonra Cunda’nun dışındaki büyük konteynırlara götürüp boşaltacak, oradan da taşıyacağız. Elektrikli bir araç. Kesinlikle ses çıkartmayacak, egsoz gazı yok, tamamen çevreci bir araç. Küçük bir araç olduğu için de Cunda’nın dar sokaklarında rahatça hizmet verecek. Restoranlar bunlara poşetler içinde atıklarını bırakacaklar ve öğleden sonra saat 4 ile gece saat 1’e kadar görev yapacak bu yüzde 100 elektrikli aracınız” dedi.

Ayvalık Belediyesince Cunda Adasında  hizmete konan yüzde 100 elektrikli çöp toplama aracının ilk test sürüşünü belediye başkanı Rahmi Gençer yaptı.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.