" />
USD
3,6747
EURO
4,3198
ALTIN
151,8320

BÜYÜKŞEHİR KOŞU VE YÜRÜYÜŞ PARKURU AÇILDI

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yeni yürüyüş parkuru hizmete açıldı. Yeni parkurun açılışında Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un da katıldığı yürüyüşe öğrenciler renk kattı. Başkan Uğur, proje çalışmaları nedeniyle başlayan inşaatlardan dolayı kaya Avni Sağlıkçı Parkurunun geçici olarak kapatıldığını, buraya alternatif olarak Alpaslan Türkeş Spor Kompleksi içerisinde Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesince düzenlemesi yapılan […]

BÜYÜKŞEHİR KOŞU VE YÜRÜYÜŞ PARKURU AÇILDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yeni yürüyüş parkuru hizmete açıldı. Yeni parkurun açılışında Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un da katıldığı yürüyüşe öğrenciler renk kattı. Başkan Uğur, proje çalışmaları nedeniyle başlayan inşaatlardan dolayı kaya Avni Sağlıkçı Parkurunun geçici olarak kapatıldığını, buraya alternatif olarak Alpaslan Türkeş Spor Kompleksi içerisinde Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesince düzenlemesi yapılan yeni parkurun Balıkesirlilerin kullanımına açıldığını belirtti.

 

Büyükşehir Belediyesi Yürüyüş Parkurunun tanıtımı ve açılışıyla ilgili etkinliğe Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Genel Sekreter Osman Yenidoğan, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Genel Sekreter Yardımcısı Nazım Ergelen, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yasin Sagay, Karesispor Yaz Okulu öğrencileri ve öğretmenleri katıldı. Öğrencilerle birlikte yeni parkurda yürüyüş yapan Başkan Uğur, Çay Deresi Islahı projesi kapsamında yapılan çalışmalar nedeniyle mevcut parkurun kapatılmak zorunda kaldığını, ancak vatandaşların bu haktan mahrum kalmamaları için hemen yakındaki Karesi Belediyesi Alpaslan Türkeş Spor Kompleksi içerisinde Kent Estetiği Dairesi tarafından düzenlenen 500 metrelik yeni parkuru hizmete sunduklarını anlattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, proje çalışmasının tamamlanmasının ardından 2 bin 500 metre uzunluunda yeni parkur yapılıp Balıkesirlilerin hizmetine sunacaklarını kaydetti.

 

Yeni parkur yürüyüşünde spor kıyafetleriyle gelen öğrenciler Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a yoğun ilgi gösterdiler. Çocuklar yürüyüş esnasında sık sık Başkan Uğur ile fotoğraf çekilirken, Bşakan Uğur’a tezahüratta bulunup sevgi gösterisinde bulundu. Çocuklarla sohbet edip fotoğraf çektilen Başkan Uğur, yürüyüşün sonunda öğrencilere Karesi Belediyesi tarafından hazırlanan yaz spor okullarının tanıtıldığı hediyelerden verdi.

 

Başkan Uğur, Çay Deresi Islahı Projesi çalışmalarının devam ettiğini, müteahhitlerin bölgede yoğun bir şekilde çalışmaya başladıklarını belirtti. Uğur, “Çay Deresi Projesi kapsamında vatandaşların sağlık için yürüyüş yaptıkları Kaya Avni Sağlıkçı Yürüyüş Parkı´nda çalışmalar başladı. Bu çalışmalardan dolayı yürüyüş parkuru kapandı. Vatandaşların sağlık için spor yapabilmeleri adına yürüyüş parkurunu Alparslan Türkeş Spor Kompleksi´ne aldık. Burada 500 metrelik yürüyüş parkurunu hazırlayıp vatandaşların hizmetine sunduk” dedi. Kaya Avni Sağlıkçı Yürüyüş Parkuru´nda proje kapsamında yapılacak çalışmalar hakkında da bilgilerv eren Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur şunları kaydetti: “Şu anda Çay Deresi Projesi alanında üç mayrı müteahhit çalışmalara başladı. İleriki dönemde bunlara iki tane daha ilave olacak. Çay Deresi Projesi tamamlandığında 2 bin 500 metrelik yürüyüş parkuru, yeşil alanlar, Çocuk Köyü ve akan bir dere olacak. Burası kısa bir süre sonra tamamlanacak ve hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız.”

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.