" />
USD
3,7187
EURO
4,3710
ALTIN
153,2495

EMEKLİ-SEN: SÖZÜNÜZÜ TUTUN

Burhaniye Emekli-Sen şubesi tarafından İskele meydanında yapılan basın açıklamasında, 7 Haziran seçimleri öncesi emeklilere verilecek olan 2 ikramiye ve 1500 TL maaş için siyasilere seslenilerek “ sözünüzü tutun” dendi. Kalabalık bir emekli gurubu ile 28 Haziran 4 Temmuz tarihleri arasında kutlanan emekliler haftası nedeniyle bir basın açıklaması yapan Emekli-Sen üyeleri, siyasilere seslendi. Burhaniye Emekli-Sen şube […]

EMEKLİ-SEN: SÖZÜNÜZÜ TUTUN
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Burhaniye Emekli-Sen şubesi tarafından İskele meydanında yapılan basın açıklamasında, 7 Haziran seçimleri öncesi emeklilere verilecek olan 2 ikramiye ve 1500 TL maaş için siyasilere seslenilerek “ sözünüzü tutun” dendi. Kalabalık bir emekli gurubu ile 28 Haziran 4 Temmuz tarihleri arasında kutlanan emekliler haftası nedeniyle bir basın açıklaması yapan Emekli-Sen üyeleri, siyasilere seslendi. Burhaniye Emekli-Sen şube yöneticilerinden Nurçiçek Gündoğdu’nun okuduğu basın açıklamasında beklenen talepler okundu. Nurçiçek Gündoğdu basın açıklamasında şunları söyledi “Yaşadığımız ülke Türkiye, 7 Haziran 2015 tarihinde, ülkemiz ve içinde bulunduğumuz bölge açısından çok önemli bir eşik olan, milletvekili genel seçimlerini geride bırakmış bulunuyor.

Kuşkusuz bu seçimin en önemli sonucu, 13 yıldır tek başına iktidarda bulunan ve elinde tuttuğu parlamento çoğunluğuyla, liderinin her dediğini anında kanunlaştıran, AKP’nin tek parti iktidarının sona ermiş olmasıdır.

Bu sonucun alınmasın da, AKP’nin tek adama dayalı politikaları ile yolsuzlukların yol açtığı hoşnutsuzlukların yanı sıra, muhalefet partilerinin sundukları sosyal projelerin önemli etkisinin olduğu tartışma götürmez bir gerçektir.

Hiç kuşku yok ki, muhalefet patilerinin bu alandaki vaat ve sözlerinin en önemlileri emeklilerin ekonomik ve sosyal durumlarını iyileştirmeye yönelik olanlarıdır. Önceki dönem muhalefette bulunan üç partinin verdiği bu sözlerin ortak amacı, emeklilerin sorunlarını çözmek ve onları rahatlatacak düzenlemeler yapmak olduğuna göre, bu gün toplam milletvekili sayıları parlamento çoğunluğu olan, bu üç partinin TBMM’de birlikte hareket etmelerinin ve verdikleri sözleri yerine getirmelerinin önünde herhangi bir engel kalmamıştır. dolayısıyla, verdikleri sözleri uygulamaya koyacak adımları atmaları ve gerekli yasal düzenlemeleri yapmaları, kendilerine inanmış ve oy vermiş milyonlarca yurttaşın beklentisidir.

Elbette tüm bu düzenlemelerin hayata geçmesi zaman alabilir ve TBMM’nin yasama çalışmalarının tam olarak başlaması gerekebilir. Ancak biz konunun içinde bulunulan zaman açısından da değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Zira Ramazan ayında olduğumuza ve  bu ayın bitiminde Şeker Bayramı olduğunu düşündüğümüzde, partilerin seçim döneminde emeklilere verdikleri en önemli sözlerden biri olan, emeklilere bayramlarda ikramiye verme sözünün gereğini yapma hususunda kaybedecekleri zamanları olmadığını görmekteyiz. Bu nedenle, TBMM’de çıkaracakları tek maddelik bir kanunla, emeklilerin bayramda ikramiye almalarını sağlamaları söylediklerinin, seçim vaadinden ibaret olmadığını, sözlerinde samimi olduklarını ve gerekli kanuni düzenlemeleri yapma olanağına sahip olduklarında, toplumun lehine kanunlar çıkarabileceklerini göstermeleri açısından oldukça önemlidir. Üç siyasi partinin güçlerini birleştirmeleri ve elde ettikleri sayısal çoğunluğu, emeklilerin ekonomik sıkıntılarını giderecek düzenlemeler yapmakla başlayarak, ülkenin tüm emekçi kesimlerinin, mağduriyetlerini giderecek, kanun düzenlemeleri biran önce yapmaları önemlidir.

Bütün bu nedenlerle, başta Cumhuriyet Halk Partisi ile onun Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu bu konuda misyon üstlenmeye ve diğer iki partiyi ikna ederek, sağlayacakları birliktelikle iktidar ile güdümündeki yandaş medyanın manipülasyonlarla, muhalefet partilerinin söylediklerini yapamayacaklarına inandırılmış, Türkiye insanının, söylenenlerin gerçek olmadığını anlamasını ve 11 milyon emekliye şeker bayramında beklediği ikramiyenin verilmesini sağlayacak olan kanunu ivedilikle TBMM’den çıkarmaya çağırıyoruz” dedi. Daha sonra emekliler Susma sustukça sıra bize gelecek”  Gün gelecek, Devran dönecek, Akp halka hesap verecek sloganları atıldı.

Şenol TORLAK

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.