KARESİ’DE TOPLANMA YERİ NERESİ?

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

KARESİ’DE TOPLANMA YERİ NERESİ?

Karesi Belediye Meclisinde CHP Meclis Grubu adına Serkan Sarı ve Çiğdem Dönmez bir önerge vererek deprem anında Karesi ilçe merkezinde vatandaşların nerede toplanacağını sordu?

 

Balıkesir’de Kabakdere merkez üssü olan depremlerin giderek artması Karesi Belediye Meclisinde de konu oldu. CHP’li meclis üyeleri Karesi Belediyesi’nin deprem ile ilgili bir hazırlığının olup olmadığını, okulların risk analizinin yapılıp yapılmadığını ve olası bir depremde vatandaşların nerede toplanacaklarını sordu. Önergede şu görüşler dile getirildi:

“Balıkesir ilinde son zamanlarda meydana gelen depremlerde artış görülmektedir. Karesi Belediyesi sınırlarında bulunan okulların risk dereceleri Karesi Belediyesi tarafından yapılarak, yapıldı ise belediye meclisine bilgilerinin sunulması önem arz etmektedir. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın olası bir depremde meydana gelebilecek olumsuzlukların önlenmesine önceden yardımcı olacak bir çalışmanın yapılması belediyenin görevleri arasında olmalıdır. Belediye başkanlığı bünyesinde yeterli teknik bilgiye sahip ekip oluşturularak başta okulların olmak üzere kamu binalarının ve isteyen vatandaşların karot testlerinin yapılması sosyal belediyeciliğin gereğidir.

Ayrıca olası bir depremde Karesi İlçesi merkezinde yaşayan vatandaşlarımızın toplanma yeri neresidir? Belediyenin deprem ile ilgili herhangi bir hazırlığı var mıdır?” Murat Ayaşoğlu

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.