" />
USD
3,7093
EURO
4,3630
ALTIN
152,8156

BAŞKAN GENÇER ‘E CEMAATTEN ÇAĞRI ;

Ayvalık Altınova İskele Camii cemaatinden Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’e acil yardım çağrısı gitti. Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin gözde sahil beldesi Altınova modern bir camiye kavuşunca yıllardır sahra çadırı içinde zor şartlarda Ramazan ayında teravih namazı kılmaya çalışan sahil cemaatinin yüzü gülmüştü. 16 Mayıs 2012’te temeli atılan İskele Camii beş yüz metrekarelik bir alana yapıldı,ve cami […]

BAŞKAN GENÇER ‘E CEMAATTEN ÇAĞRI ;
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Ayvalık Altınova İskele Camii cemaatinden Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’e acil yardım çağrısı gitti. Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin gözde sahil beldesi Altınova modern bir camiye kavuşunca yıllardır sahra çadırı içinde zor şartlarda Ramazan ayında teravih namazı kılmaya çalışan sahil cemaatinin yüzü gülmüştü.

16 Mayıs 2012’te temeli atılan İskele Camii beş yüz metrekarelik bir alana yapıldı,ve cami beş yüz kişi kapasiteli olarak planlandı, Çifte minareli olan  İskele Camii’nde şadırvan ve imam lojmanı da yapıldı,.

Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Hüseyin Özdemir ise, “Altınova sahil kesiminde oturan vatandaşlar yıllardır bu camiyi bekledi durdu. Daha evvel Ramazan ayında teravih namazı çadırda kılındı. Yıllardır cami için uğraşıyoruz. Allah’a şükür sonunda kavuştuk,Mayıs 2014 ‘te ibadete açılan ve Kütahya’dan özel çiniler getirttilerek özenle yapılan cami içinde kullanılan halılar Ankara ‘dan geldi,Bu cami önemli bir boşluğu dolduruyor. Bu bölgede 100 binin üzerinde yazlıkçı var. Hem ibadet, hem de çocukların Kur’an-ı kerim öğrenmesi için önemli. Burası külliye haline getirilecek. Sosyal yönden halkımıza önemli bir yer olacak’’ demişti.

Başkan Rahmi Gençer’e iş düştü;

Altınova İskele Camii cemaatı ve yöneticileri kapatılan Altınova belediyesinden zamanında istedikleri yardımı aldıklarını,şimdi ise Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi gençer’in Altınova ‘lı olmasından dolayı doğup büyüdüğü buraya yardımda bulunmasını istediklerini belirttiler. Cami cemaati ‘’kısa bir toprak yolumuz var Altınova İskele asvaltından ayrılan ve camiye giden yolda yanımızdan bir araç geçse üstümüz başımız tozdan görülmüyor,Başkanımız buraya asvalt veya kilittaş ile yaparsa bizi de bu çileden kurtarmış olur bu arada mübarek ayda dualarımızı kazanır ‘’ diye gönderme yaptılar. Yüksel Kalkan

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.