" />
USD
3,6812
EURO
4,3325
ALTIN
151,5213

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ GÜRE’DE DEVAM ETTİ

Edremit Belediyesi tarafından Ramazan etkinlikleri kapsamında, düzenlenen etkinlik bu kez Güre Mahallesi’nde çocuklarla buluştu. Edremit Belediyesi’nin her akşam farklı bir mahallede gerçekleştirdiği Ramazan Etkinliği Güre Mahallesi’nde devam etti. Edremit’in Güre Mahallesi’nde gerçekleşen etkinlikte çocukların müzik eşliğinde dans edip oynadığı, hem çocukların hem de yetişkinlerin ilgisini çeken birçok oyun sahneye konuldu. Gölge oyunu kahramanları Hacivat ile […]

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ GÜRE’DE DEVAM ETTİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit Belediyesi tarafından Ramazan etkinlikleri kapsamında, düzenlenen etkinlik bu kez Güre Mahallesi’nde çocuklarla buluştu.

Edremit Belediyesi’nin her akşam farklı bir mahallede gerçekleştirdiği Ramazan Etkinliği Güre Mahallesi’nde devam etti. Edremit’in Güre Mahallesi’nde gerçekleşen etkinlikte çocukların müzik eşliğinde dans edip oynadığı, hem çocukların hem de yetişkinlerin ilgisini çeken birçok oyun sahneye konuldu. Gölge oyunu kahramanları Hacivat ile Karagöz’ü sahnede canlı olarak görmenin heyecanını yaşayan çocuklar, gösteriyi ilgi ile izledi. Kendine özgü figürlerle aşuk ile maşuk, masal kahramanı Keloğlan ve hareketli dansları içinde barındıran kanto seyirci tarafından büyük beğeni ile karşılandı. Özellikle çocuklar için yapılan ‘Ramazan Etkinlikleri’ çocukların kendi kültürlerinin önemli bir parçası olan bu değerleri öğrenmesi adına önemli bir adım olarak görülüyor. Ramazan boyunca sürecek etkinliklerde, unutulmaya yüz tutmuş bu kültürel mirasın hatırlanması ve yeni nesillere aktarılması sağlanıyor. Düzenlenen etkinliğe Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Özgirgin, Edremit Belediye Meclis Üyesi Ali Yılmaz Diker, CHP İlçe Başkanı Enver Enligün, daire müdürleri ve çok sayıda seyirci katıldı. Gösterilerin sonunda çocuklara balon ve patlamış mısır dağıtıldı.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.