ALTIEYLÜL’DE SAHUR HUZURU

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

ALTIEYLÜL’DE SAHUR HUZURU

Altıeylül Belediyesi Ramazan ayı içerisinde iftar programlarının yanı sıra ilk sahur programını yapan belediye oldu. Geçen yıl ilk kez başlatılan ve vatandaşlardan büyük ilgi gören sahur programları bu yıl da farklı mahallelerde daha fazla kişinin katılımıyla büyük ilgi görüyor. Altıeylül Belediyesi ilk adımı atarak Türkiye’deki birçok belediyeye de örnek olmuş oldu.

ALTIEYLÜL BELEDİYESİ TÜRKİYE’DE İLK

SAHUR PROGRAMINI BAŞLATARAK MEST ETTİ

Diğer belediyeler Altıeylül’ün uygulamaya koyduğu bu uygulamayı önümüzdeki senelerde başlatmayı düşünüyor.

Altıeylül Belediyesi geçen yıl Ramazan ayında Kuva-yi Milliye Meydanı’nda sahur programları düzenlemiş ve 3.250 kişiyi sahura katılarak oruçlarını tutmak için aynı sofrada buluşturmuştu. Altıeylül Belediyesi Türkiye’de başlattığı bu uygulamayı bu Ramazan daha da farklı hale getirdi. Ramazan ayında farklı mahallelerde binlerce insan sahurda buluştu.

VATANDAŞLAR SAHURDA BULUŞUYOR

Altıeylül Belediyesi sahur programlarının ilkini 2500 kişi ile 2. Gündoğan Mahallesi’nde, ardından ikincisini 1500 kişi ile Gazi Osman Paşa Mahallesi’nde, üçüncüsünü Bahçelievler Mahallesi’nde 3500 kişi ile gerçekleştirdi. Belediye Cuma’yı Cumartesi bağlayan gece Plevne Mahallesi’nde 3500 kişinin katılımı ile sahur programı yapacak ve son olarak da Cumartesi’yi Pazar’a bağlayan gece Kuva-yi Milliye Meydanı’nda 2500 kişinin katılımı ile sahur programlarını tamamlayacak.

Altıeylül Belediyesi geçen yıl 3.250 kişiyle başladığı sahur sofrasını bu yıl 13.500 kişi ile bitirecek. Altıeylül Belediyesi iftar programlarının yanı sıra gerçekleştirdiği sahur programlarına vatandaşın yanı sıra protokolün da büyük ilgisi oldu.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.