" />
USD
3,7070
EURO
4,3620
ALTIN
152,9115

SEYİR HALİNDEKİ ARAÇTAN ATILAN SİGARA İZMARİTİ ORMANI KÜL EDİYORDU

Ayvalık’ta, seyir halindeki bir otomobilden atıldığı tahmin edilen sigara izmaritinden çıkan yangın kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü. Alınan bilgiye göre; Ayvalık’ın Yedikuyular Mevkiindeki Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü’nün Ayvalık Şefliği hizmet ünitesi binasının hemen yanındaki tali yolun eteklerinde bulunan ormanlık alanda saat 10.30 sıralarında yangın çıktı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ayvalık İtfaiye Grup Amirliği ve Edremit […]

SEYİR HALİNDEKİ ARAÇTAN ATILAN SİGARA İZMARİTİ ORMANI KÜL EDİYORDU
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Ayvalık’ta, seyir halindeki bir otomobilden atıldığı tahmin edilen sigara izmaritinden çıkan yangın kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü.

Alınan bilgiye göre; Ayvalık’ın Yedikuyular Mevkiindeki Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü’nün Ayvalık Şefliği hizmet ünitesi binasının hemen yanındaki tali yolun eteklerinde bulunan ormanlık alanda saat 10.30 sıralarında yangın çıktı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ayvalık İtfaiye Grup Amirliği ve Edremit Orman İşletmesi Müdürlüğü Ayvalık Orman Şefliği bünyesindeki arasözler ve kalabalık ekipler tarafından kısa sürede yapılan müdahale sonrasında kontrol altına alına yangının yol kenarındaki bir otomobilden atılan sönmemiş sigara izmariti nedeniyle çıkmış olabileceği belirtildi.

Ormanlık alanda bulunan ağaçlara zarar vermeden söndürülen yangında, ormanlık alanın zeminindeki pürçek ve kuru otların alevler sonucu küle döndüğü gözlenirken, vatandaşlar ise yangının ağaçlara zarar vermeden söndürülmesini mucize olarak nitelendirdi.(İHA)

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.