" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

“TELEFONU KAPATALIM KİTABA BAKALIM”

Edremit Birleşik Haziran Hareketi kitap okumanın önemine dikkat çekmek için Cumartesi Günü Zeytinli Pir sultan Abdal Derneği ile birlikte Altınkum’da ve Pazar günü de Akçay Kordonda kitap okuma eylemi gerçekleştirdi. Edremit Birleşik Hazirana Hareketi sözcüsü Ömür İlgör, yaptığı açıklamada; “Brezilya hapishanelerinde yılda 12 roman okuyan mahkûmların cezalarından 48 gün indiriliyor. Biz ise dışarıda çok çok […]

“TELEFONU KAPATALIM KİTABA BAKALIM”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit Birleşik Haziran Hareketi kitap okumanın önemine dikkat çekmek için Cumartesi Günü Zeytinli Pir sultan Abdal Derneği ile birlikte Altınkum’da ve Pazar günü de Akçay Kordonda kitap okuma eylemi gerçekleştirdi.

Edremit Birleşik Hazirana Hareketi sözcüsü Ömür İlgör, yaptığı açıklamada; “Brezilya hapishanelerinde yılda 12 roman okuyan mahkûmların cezalarından 48 gün indiriliyor. Biz ise dışarıda çok çok okuyanların hapisle cezalandırıldığı bir ülkede yaşıyoruz. Laik eğitimin ayaklar altına alındığı okulların gericiliğe teslim edildiği ilkokuldaki kız çocuklarının başının türbanla kapatıldığı ormanlarımızın sularımızın dağlarımızın ranta kurban edilmek istendiği ülke zenginliklerimizin pervasızca talan edildiği bir ülkede iyi kitap okumanın önemi bir kat daha artmıştır. Teknoloji çağında olmanın kitap okumanın önemini azaltmadığına ve her dönemde çok gerekli olduğuna dikkat çekmek için her pazar saat 20 00’da TELEFONU KAPATALIM KİTABA BAKALIM diyoruz.

 

Ayrıca Ovacık Belediye’sinin kurduğu Berkin Elvan Kütüphanesine gönderilmek üzere okuduğumuz bir kitabımızı bağışlıyoruz. Duyarlı vatandaşlarımızı kampanyalarımıza katılmaya çağırıyoruz.”

 

Hüseyin EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.