" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

MOĞOLLLARDAN EDREMİT’E KARDEŞ ZİYARETİ

Edremit ile kardeş şehir olan Moğolistan’ın Erdenet kentinin Belediye Başkanı Baasanjav Ishaanjil ve beraberindeki heyet ziyaret için Edremit’e geldi. Edremit Belediyesi’ni ziyaret eden Moğol heyet Edremit’te çeşitli incelemelerde bulunacak. Edremit Belediyesi ile kardeş şehir olan Moğolistan’ın Erdenet Belediye Başkanı Baasanjav Ishaanjil, beraberinde İdare Amiri Erdenetchimeg Munkhbat, Mali İşler Sorumlusu Adiyadoljin Ayush ve Özel kalem Müdürü […]

MOĞOLLLARDAN EDREMİT’E KARDEŞ ZİYARETİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit ile kardeş şehir olan Moğolistan’ın Erdenet kentinin Belediye Başkanı Baasanjav Ishaanjil ve beraberindeki heyet ziyaret için Edremit’e geldi. Edremit Belediyesi’ni ziyaret eden Moğol heyet Edremit’te çeşitli incelemelerde bulunacak.

Edremit Belediyesi ile kardeş şehir olan Moğolistan’ın Erdenet Belediye Başkanı Baasanjav Ishaanjil, beraberinde İdare Amiri Erdenetchimeg Munkhbat, Mali İşler Sorumlusu Adiyadoljin Ayush ve Özel kalem Müdürü Munkhzaya Gerelkhuu’nun 4 günlük ziyaret için Edremit’e geldi. Edremit Kocaseyit Havalimanı’nda belediye görevlileri tarafından karşılanan Moğol heyet Edremit’te çeşitli incelemelerde bulunacaklar. Erdenet Belediye Başkanı Prof. Baasanjav Ishaanjil ve beraberinde ki heyet ilk olarak Edremit Belediyesi’ni ziyaret ettiler. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, konuklarını karşılayıp kendilerini ilçede ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti. Edremit’te daha önce 6 adet belediye bulunduğunu ancak 2014 yılında 5 belediyenin kapatılarak bir belediyeye dönüştüğünü anlatan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit, Kazdağları ve Antandros Antik kenti başta olmak üzere ilçenin geçmişten günümüze tarihi ve doğal güzellikleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Saka, “Kardeş kentimiz Erdenet Belediye Başkanı Prof. Baasanjav Ishaanjil’in Edremit’e ilk gelişi ancak, geçtiğimiz Nisan ayında Ankara’da görüşme fırsatı bulmuş idik. Kendilerini kentimizde misafir etmekten mutluluk duyuyoruz. Farklı ülke ve farklı kültürlerin insanları olmamamıza rağmen Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi “Yurtta sulh, cihanda sulh” anlayışı ile karşılıklı diyalog içerisinde kardeşlik ilişkilerimizi ve buna bağlı iş birliğimizi de geliştireceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu. Erdenet Belediye Başkanı Prof. Baasanjav Ishaanjil kendilerini Türkiye’ye davet edip, misafir ettikleri için Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’ya ve belediyeye yetkililerine teşekkür ederek, Erdenet’in başkent Ulanbatur’dan sonra Moğolistan’ın ikinci büyük kenti olduğunu anlatıp şehirleri ile tanıtıcı ilgi bilgiler verdi. Erdenet Belediye Başkanı Ishaanjil “Kardeş şehir ilişkilerimizi karşılıklı çalışmalar yaparak daha da geliştirebiliriz. Özellikle kültür ve eğitim alanında işbirliği içerisinde çalışmalar yapmayı arzu ederiz” dedi. Ziyarette konuklarına ilçeye özgü zeytin çayı ikram eden Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, ziyaret sonunda da Moğol konuklara bölgenin antik tarihinden olan Astra kentinin simgesi olan Artemis heykeli, zeytin ve zeytinyağı hediye etti. Başkan Kamil Saka, kardeş Erdenet Belediye Başkanı Baasanjav Ishaanjil ve beraberinde ki heyet daha sonra Edremit Kaymakamı Abdulhamit Erguvan’ı ziyaret etti. Kaymakam Erguvan’da kardeşlik ilişkilerinin önemine vurgu yaptı, ziyaret nedeniyle konuklara teşekkür etti. Ziyarette daha önce Erdenet’i ziyaret eden Belediye Meclis Üyesi Ali Yılmaz Diker’de hazır bulundu. Moğol heyet daha sonra Antandros Antik Kenti ve tarihi Abdullah Efendi Konağı’nı ziyaret ettiler. Akşamında ise Altınoluk Mahallesi’nde bulunan Akçam Otel’de Moğol konuklar onuruna Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından yemek verildi. Moğol konuklar 4 gün boyunca ilçede çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunacaklar.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.