" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

AKÇAY’IN GÖZDE MEKANI HASBİHAL

HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRÜ İSMAİL DAMAR’IN BASIN MENSUPLARINA VERDİĞİ İFTAR YEMEĞİNE DE EV SAHİPLİĞİ YAPTI Hasbihal’i umarım pek çoğunuz görmüş, gitmiş, en azından adını, methini duymuşsunuzdur. Bende ilk açılışında ve de bir kaç kez düğün, kahvaltı ve davetlerde tanımıştım. Çokta beğenmişim. ancak o kalabalıklar içerisinde doğrusu ya pek o kadar da güzelliğini görememişim. Geçtiğimiz akşam […]

AKÇAY’IN GÖZDE MEKANI HASBİHAL
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Türkan ÖZDEMİR

HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRÜ İSMAİL DAMAR’IN BASIN MENSUPLARINA VERDİĞİ İFTAR YEMEĞİNE DE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Hasbihal’i umarım pek çoğunuz görmüş, gitmiş, en azından adını, methini duymuşsunuzdur. Bende ilk açılışında ve de bir kaç kez düğün, kahvaltı ve davetlerde tanımıştım. Çokta beğenmişim. ancak o kalabalıklar içerisinde doğrusu ya pek o kadar da güzelliğini görememişim. Geçtiğimiz akşam Edremit Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sayın İsmail DAMAR’ın biz gazetecilere Hasbihal’de verdiği iftar yemeğinde o nostalji ve otantik hali, zeytin ağaçları altında havası, harika servisi, nefis ikramlarıyla bir kez daha hayran kaldım.

Oğlumla katıldığım iftar yemeğinde bizi Hasbihal’in sahibi Mustafa bey karşıladı. Kendisi her zaman beyefendi ve nazik haliyle değer verdiğim dostlarımdandır. Bizimle birlikte iftarını açtı ve yakından ilgilendi. Teşekkürler.

 

İftar yemeğinde değerli müdürümüz İsmail bey de yemek boyunca esprili konuşmaları ve sohbetiyle ev sahipliğini çok samimi bir şekilde gösterdi. Dostane geçen davet için kendisine teşekkür etmek isterim.

 

Müdürümüz sohbet esnasında halk eğitimin çalışmalarından da bilgiler verdi (ileride ki günlerde edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaşacağım). Ve acilen bina ihtiyaçlarını dile getirerek basından da bu konuda destek beklediğini belirtti. Müdürüm, inanıyorum siz bu konuda da başarılı olup tuttuğunuzu koparırsınız. En yakın sürede de arzu ettiğiniz binanıza da kavuşursunuz. Tekrar teşekkürler.

 

NARLI’LILAR KAMİL BAŞKANA TEŞEKKÜR EDİYOR

 

Sanırım Nisan ayıydı. Narlı’nın geleneksel köy hayrına davet ettiler gittik. O gün köy halkıyla yaptığımız sohbette edindiğim bilgilerle  ”Narlı’lılar bütün mallarını alan Büyükşehir Belediyesi’nden hizmet bekliyor” diye köşemde yazmıştım. Geçen gün Narlı otobüsüyle Edremit’e geliyorum. Yanımda eski muhtar Erdem GÜVEN var. sohbet ediyoruz. ”Türkan hanım, yaz. Edremit Belediye Başkanımız Kamil SAKA’dan çok memnunuz. Köyümüzün yollarını yaptı, suyumuz, çöpümüz, temizliğimiz dört dörtlük. Her gün gelen temizlik aracı çöpümüzü alıp dükkanlarımızın önünü dahi süpürüp suluyor. Bir tek sivrisinek dahi yok. Sık sık ilaçlanıyor. Çok memnunuz, çok” dedi. Doğrusu ya bende çok sevindim. İşte böyle olmalı. Hep şikayet olmaz birazda takdir edilmeli dedim. Ve başkanımız program dahilinde Edremit’imizin tümüne her türlü hizmeti getirmek için gece gündüz çalışıyor.

 

KADİR GECENİZ VE RAMAZAN BAYRAMI’NIZ KUTLU OLSUN

 

11 ayın sultanı Ramazan başladı derken o da bitti. İşte bayram. Bütün Körfez mahalleleri gibi Akçay’da doldu taştı. Evlerimizin önü adeta otopark oldu. Oğlum motorunu çıkarırken çeşitli manevralar yapmak zorunda kalıyor. Yani kapı girişimiz bile kapalı. 15 bin nüfuslu Akçay’ımız şimdilerde 200 bin üzerinde. Hani neredeyse yaşanmaz hale geliyor. Belediye hizmet vermek için dar bütçe ve imkanlarıyla bu kadar insana yetişmeye çalışıyor. Değerli misafirlerimizden biraz geldiklere yere saygı, temizliğe önem ve çöplerini rastgele yerlere atmamalarını istiyoruz. Ve de inşallah ekonomiye de katkıları olur diyoruz. Bizler böylesi sıkıntıyı boşuna çekmiş olmayalım değil mi ya?

 

 

Bayram kutlaması dedik nerelere geldik. Her zaman ki terane. Efendim, geçmiş Kadir gecenizi ve Ramazan Bayramı’nızı kutlar, sağlıklı mutluluk dolu günler dileriz.

 

130000 NÜFUSLU EDREMİT BELEDİYESİNDEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE RAMAZAN KOLİSİ

Türk halkının en büyük hasletlerinden biri olan yardımlaşma ramazan ayında daha da bir önem kazandı. Edremit belediyesi de bu yıllardır süren geleneği aynen devam ettirerek muhtarlar vasıtasıyla tespit edilen ihtiyaç sahiplerine hazırlanan kolileri yarım elma gönül alma kabilinden büyük bir gizlilik içerisinde sahiplerine ulaştırmakta.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka güre belediye başkanlığı yaptığım dönemlerde de ihtiyaç sahipleri vatandaşlarımızın her zaman yanında olduk gönül ister ki her zaman daha fazla katkıda bulunalım ancak imkanlarımız kısıtlı. Tüm Edremitli vatandaşlarımızın ramazan bayramını yürekten kutlar her şeyin gönüllerince olmasını diliyorum dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.