" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

AYVALIK ALEV ALEV YANDI

Ayvalık’ta önceki akşam başlayan ve sert esen rüzgarın etkisiyle makilik ve zeytinlik alana sıçrayan çöplük yangını halen daha sürerken, iki günden bu yana çöplük yangınına müdahale etmeye çalışan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Ayvalık İtfaiye ekipleri ardı ardına çıkan yangınlarla boğuşuyor. Bu kapsamda, öğleden sonra saat 04.00 sıralarında da Ayvalık’ın dünyaca ünlü Sarımsaklı Plajlarının da sınırları […]

AYVALIK ALEV ALEV YANDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Ayvalık’ta önceki akşam başlayan ve sert esen rüzgarın etkisiyle makilik ve zeytinlik alana sıçrayan çöplük yangını halen daha sürerken, iki günden bu yana çöplük yangınına müdahale etmeye çalışan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Ayvalık İtfaiye ekipleri ardı ardına çıkan yangınlarla boğuşuyor.

Bu kapsamda, öğleden sonra saat 04.00 sıralarında da Ayvalık’ın dünyaca ünlü Sarımsaklı Plajlarının da sınırları içinde bulunduğu Küçükköy Mahallesi’nin Küme Evler Mevkiindeki otluk alanda henüz nedeni belli olmayan bir sebeple yangın çıktı.

Kuru otl ve kayalık arazide başlayan yangın rüzgarın da etkisiyle Sarımsaklı’da bulunan Türk Hava Kurumu’na ait toprak zeminli havaalanına kadar yayıldı.

Ayvalık İtfaiye ekiplerinin kısa sürede ulaşarak müdahale eden yangın, bölgede bulunan yerleşim alanlarına kadar dayandı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ayvalık İtfaiye Grup Amirliği bünyesindeki 4 arazöz, 3 pikap, Büyükşehire Kent Estetiği Daire Başkanlığı’na ait 20 tonluk su tankeri ve Edremit Orman İşletme Müdürlüğü Ayvalık Orman Şefliği bünyesindeki küçük bir pikap ile müdahale edilen yangın hummalı çalışmaların ardından kontrol altına alınarak söndürülebildi.

Yanan alanda soğutma çalışmaları sürerken, önceki gün başlayan Ayvalık Belediyesi bünyesindeki çöplük alandaki yangına da; Edremit Orman Bölge Müdürlüğü bünyesindeki 2 helikopter ile havadan, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Ayvalık başta olmak üzere Altınova, Gömeç ve Burhaniye Grup Amirliklerinden de 10 adet arazöz karadan müdahale etti.

Yaklaşık 4 saat süresince yapılan hummalı çalışmalar sonrasında kontrol altına alınan yangında, çöplüğün halen daha yandığı gözleniyor. (İHA)

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.