" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

“BELA ETMEYİN”

Altınoluk’ta eski çöplük alanının yanındaki arazilerin kamulaştırılması ile ilgili mecliste Başkan Edip Uğur’a seslenen Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka “Bizim kaldırdığımız çöplüğü yeniden Altınoluk’un başına bela etmeyin” diye seslendi Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur uzun bir aradan sonra büyükşehir meclisine gelip açılış konuşması yaptı. Çatışma ortamından uzak durmak istediklerini belirten Uğur basında bazı belediye başkanlarının […]

“BELA ETMEYİN”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Altınoluk’ta eski çöplük alanının yanındaki arazilerin kamulaştırılması ile ilgili mecliste Başkan Edip Uğur’a seslenen Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka “Bizim kaldırdığımız çöplüğü yeniden Altınoluk’un başına bela etmeyin” diye seslendi

Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur uzun bir aradan sonra büyükşehir meclisine gelip açılış konuşması yaptı. Çatışma ortamından uzak durmak istediklerini belirten Uğur basında bazı belediye başkanlarının beyanlarının kendilerini rendice ettiğini söyledi. Uğur’un konuşmasına Edremit ve Bandırma belediye başkanları cevap verdi.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka şunları söyledi:

“Sayın Başkan; Dursun Başkanımızın da söylediği gibi meclisimize hoşgeldiniz. Sizin az önce kürsüde söylediğiniz birlik beraberlik eylemlerini biz bölgemizde net bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Daha bugün her gün olduğu gibi BASKİ’nin Edremit Müdürünü aradım “Oğlum Altınoluk’taki su çalışmaları ile ilgili bizim yapabileceğimiz ne var?” dedim. Grayder ihtiyacı mı var gerekli talimatı verdim; gitti. Artezyen için mıcır ihtiyacı mı var gerekli talimatı verdim gitti. Biz onu zaten yapıyoruz. BASKİ’nin Altınoluk’ta çaktığı her çivinin Edremit için olduğunun bilincinde olacak yaşta ve tecrübedeyiz.

Sayın Başkan mecliste Altınoluk’ta bir yerin kamulaştırılması ile ilgili bir madde var. Nedir ne değildir diye araştırırken burasının çöplük alanı olarak kamulaştırılacağını öğrendik. Sevgili Edip Uğur Başkanım yaz aylarında Altınoluk’ta oturuyorsunuz, Altınoluk’un geçen yıla kadar kullanılan çöplüğü siz içinize sindirebilir miydiniz? Tepedeki çöplüğü siz içinize sindirebiliyor muydunuz? Neden o zaman onun sağını solunu kamuaştırarak çöp alanını büyütmeye çalışıyorsunuz? Gelin bunu beraber kaldıralım, gelin bunu beraberce yapalım. Orada çöplük alanı olmayacağını bildiğimiz için göreve gelir gelmez o alanı çöplük olarak kullanmaktan men ettik. Altınoluk’un tepesinde öyle bir belayı tutma şansımız yok. Ama siz o alanı daha da büyüterek devam ettirmeye kalkıyorsunuz. Ben bir önerge verdim bu yıl sinek ilaçlaması ne olacak diye? Dersin ki bu yıl ilaçlamayı ilçe belediyeleri yapacak biz ona göre önlem alırız. Ama ret edildi çoğunluk istemiyormuş. Ondan sonra bizler de şu görev büyükşehirin dediğimiz zaman suçlu mu oluyoruz Başkanım? Bizler burada konuşacağız, kahve köşelerinde konuşmayacağız. Bizlerin önergeleri burada ret edildiği için, siz de meclise gelmediğiniz için bu konuları konuşunca suç mu oluyor? Yetki büyükşehirde olacak parayı ben hangi yetki ile toplayacağım? Mezarlıkları bize devrettiniz ama hala protokol yapmadık. Büyükşehir yasanın üzerinde değildir. Verin yetkiyi biz yapalım. Biz körfezi Türkiye’nin yıldızı yapmak istiyoruz. Tek başında değil Balıkesir’in bir bütün olarak kurtulacağını biliyoruz.

Bu çöplük Altınoluk’un tepesinde büyük bir belaydı. Siz şimdi kamulaştırma yaparak burayı rehabilite etmek istediğinizi söylüyorsunuz. Ama daha Burhaniye’deki Çallı’da yapılacağı söylenen tesis için çivi çakılmadı. Yoksa orası olana dek Altınoluk’un tepesindeki o alanı genişleterek çöp alanı mı yapmak istiyorsunuz? Kaldırılmış bir çöplüğün rehabilitesi mi olur? Biz orayı kapadık, çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kasım-Aralık aylarında o alana ağaç da dikeriz.”

Daha sonra söz Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza şöyle konuştu:

“SİZİ MECLİSTE ÇOK ÖZLÜYORUZ”

“Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Büyükşehir Belediye Meclisine hoşgeldiniz öncelikle. Biz sizi çok özlüyoruz bu mecliste, gerçekten zaman zaman çok fazla ara vermeden bu meclise katılırsanız bizim fer ağanlarımızı bire bir dinleme imkanı bulursunuz.

Hepimiz halktan yetki aldık, buraya geldik. Yeni bir yasadır büyükşehir yasası ve uyum sağlayacağız. Aynen biz de CHP Grubu olarak, bütün belediye başkanlarımız olarak bizler de sizinle uyumlu çalışmak istiyoruz.

Gönen ve Burhaniye Belediye başkanlarınız geçen mecliste bir madde hakkında itirazlarını sundular. Demek ki sadece bizimle ilgili değil kendi belediye başkanlarınız ile de bir iletişimsizlik söz konusu.” Dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.