" />
USD
3,6891
EURO
4,3435
ALTIN
151,5434

BURHANİYE’NİN GENÇLERİNE İZMİR EKONOMİ YOLU AÇILDI

Burhaniye Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Sarıbaş ile İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Rektörü Prof. Dr. Oğuz Esen, Burhaniyeli gençler için bir araya gelerek protokol imzaladı. Protokol kapsamında Burhaniye Ticaret Odası üyelerinin birinci derece yakınları, İzmir Ekonomi Üniversitesi’ndeki eğitim ücretlerinde yıllık yüzde 15 indirim hakkı kazandı. Burhaniye Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen törende konuşan İEÜ Rektörü Prof. Dr. Oğuz […]

BURHANİYE’NİN GENÇLERİNE İZMİR EKONOMİ YOLU AÇILDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Burhaniye Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Sarıbaş ile İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Rektörü Prof. Dr. Oğuz Esen, Burhaniyeli gençler için bir araya gelerek protokol imzaladı. Protokol kapsamında Burhaniye Ticaret Odası üyelerinin birinci derece yakınları, İzmir Ekonomi Üniversitesi’ndeki eğitim ücretlerinde yıllık yüzde 15 indirim hakkı kazandı.

Burhaniye Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen törende konuşan İEÜ Rektörü Prof. Dr. Oğuz Esen, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin girişimci, yenilikçi gençler yetiştirdiğini belirterek, “Üniversitemiz, 2001 yılında İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından kuruldu. 1923’te İzmir İktisat Kongresi’nde tüccar kesiminin bulundukları kentlerde yükseköğretim kurumu kurması öngörülüyordu. Üniversitemiz, bu anlamda bir vasiyetin sonucudur. Tarihsel bir bağ var. İş âleminin ihtiyaçlarını karşılamak üzere girişimci, yenilikçi, en az 2 yabancı dili etkin şekilde kullanan nitelikli mezunlar yetiştiriyoruz” dedi.

Üniversitede akıllı kampus uygulamasıyla öğrencilerin kampus dışında da derslerini izleyebileceğini vurgulayan Prof. Dr. Esen, pratik uygulamayla beslenmiş, iletişimi güçlü mezunlar yetiştirdiklerini ifade etti. İEÜ’nün dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında yer aldığını aktaran Prof. Dr. Esen, “Üniversitemiz dijitalleşti. Tüm sınıflarımız 3 milyon dolarlık yatırımla dünyada az sayıda üniversitede bulunan bir uygulamayla dijitalleşti. Öğrencilerimiz, mobil cihazlardan sınıflarına bağlanarak derslerini izleyebileceklerini, yurt dışından farklı akademisyenler ders verebilecek” diye konuştu.

Burhaniye Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Sarıbaş da, Türkiye’nin 2023 yılı hedeflerinde 500 milyar dolarlık ihracatta ulaşabilmek için iyi yetişmiş kadrolar olması gerektiğini söyledi. Sarıbaş, sadece üniversite mezunu olmanın yeterli olmadığını aktaran Sarıbaş, “Dünya çok küçüldü. Sektörler çok hızlı büyüyor. Dünya genelinde çok iyi eğitilmiş insanlarla mücadele etmek gerekiyor. Uzmanlaşmış gençlere ihtiyacımız var. Başarılı Burhaniyeli gençlerimizin İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde iyi eğitim alacağına inanıyoruz”dedi.

 

Koşullar nedir?

  1. İndirim İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin  “Ücretli (Genel)” kontenjanlarından kabul edilen öğrencilere uygulanır.
  2. Burhaniye Ticaret Sicili Müdürlüğüne kayıtlı olup aynı zamanda Burhaniye Ticaret Odası üyesi olan gerçek kişilerin 1. derece kan hısımları  ile tüzel kişi üyelerin temsil ve ilzama yetkili temsilcisi olup aynı zamanda son bir yıldan bu yana ortaklığı olan kişilerin 1. derece kan hısımlarına verilir.
  3. Bu öğrencilerin yıllık öğretim ücretlerinde yüzde 15 indirim uygulanır.
  4. Burhaniye Ticaret Odası üyesi gerçek veya tüzel kişiler her bir üyelik için bir kere  bu indirim hakkından istifade edebilir.
  5. Bu indirim öğrencilerin öğrenimine devam ettiği normal öğrenim süresi için geçerli olup yaz okulları ücretlerini ve uzayan öğrenim dönemlerini kapsamaz.
  6. Bu indirimden yararlanmak isteyenlerin aşağıda belirtilen belgeleri İzmir Ekonomi Üniversitesi’ne ibraz etmeleri gereklidir.

– Gerçek kişi olanların Burhaniye Ticaret Sicil Müdürlüğünden oda kayıt belgesi.
– Tüzel kişi olanların Burhaniye Ticaret Sicil Müdürlüğünden “Son 1 yıldan bu yana ortak olduklarını gösteren belge “ile tüzel kişiliği” temsil ve ilzama yetkili olduklarını belirten belge.
– İndirim hakkından yararlanacak öğrenci ve ebeveynlerinin nüfus fotokopileri.

  1. İndirimlerden yararlanmak isteyen öğrencilerin, kesin kayıt sırasında veya en geç Ekim ayı sonuna kadar ilgili belgelerini Mali İşler Müdürlüğü’ne vermeleri gereklidir. İndirimler takip eden dönemden itibaren uygulanır ve Güz dönemine ait indirim Bahar dönemi ücretlerine yansıtılır.

Şenol TORLAK

 

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.