" />
USD
3,7187
EURO
4,3718
ALTIN
153,2639

MOĞOL KONUKLAR EDREMİT’E HAYRAN KALDI

Edremit ile kardeş şehir olan Moğolistan’ın Erdenet Belediye Başkanı Baasanjav Ishaanjil ve beraberindeki heyet Edremit ziyaretinde Antandros Antik Kenti, Kazdağları, müzeler ve zeytinyağı fabrikasını ziyaret ettiler. Moğol konuklar özellikle zeytin ağaçlarına hayran kaldılar. Edremit Belediyesi’nin kardeş şehri Erdenet Belediye Başkanı Baasanjav Ishaanjil ve 4 kişilik Moğol heyet dört günlük ziyaretlerinde resmi ziyaretlerin yanı sıra ilçenin […]

MOĞOL KONUKLAR EDREMİT’E HAYRAN KALDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit ile kardeş şehir olan Moğolistan’ın Erdenet Belediye Başkanı Baasanjav Ishaanjil ve beraberindeki heyet Edremit ziyaretinde Antandros Antik Kenti, Kazdağları, müzeler ve zeytinyağı fabrikasını ziyaret ettiler. Moğol konuklar özellikle zeytin ağaçlarına hayran kaldılar.
Edremit Belediyesi’nin kardeş şehri Erdenet Belediye Başkanı Baasanjav Ishaanjil ve 4 kişilik Moğol heyet dört günlük ziyaretlerinde resmi ziyaretlerin yanı sıra ilçenin değişik yerlerini de ziyaret ettiler. Belediye Başkanı Belediye Başkanı Baasanjav Ishaanjil ve beraberindekiler tarihi Antandros Antik kentini, Tarihi Abdullah Efendi Konağı’nı, Tahtakuşlar Etnografya Müzesi’ni,  Güre Mahallesi’nde Ferhatoğlu zeytinyağı fabrikasını ziyaret edip ardından Kazdağları turuna çıktılar. Antandros’tan İtalya’ya gidip Roma’yı kuran Aeneas’ın efsanevi hikâyesine ve binlerce yıllık geçmişe sahip bir antik kente hayran kaldılar. Yetkililerden ziyaree ettikleri yerler ile ilgili bilgi alan Moğol konuklar özellikle zeytin ağaçlarına ve zeytin, zeytinyağı ürünlerine hayran kaldılar.

Erdenet Belediye Başkanı Baasanjav Ishaanjil ilk kez geldikleri Edremit’tin çok güzel bir coğrafyada bulunduğunu, ayrıca doğal güzelliklerinin yanı sıra kültürel değerlere sahip çıkıldığı görmekten memnun olduklarını belirterek Antandros’un ve Kazdağları’nda ki hikayelerin çok ilgi çekici olduğunu ifade etti. Konuk Başkan Ishaanjil, zeytin ağaçlarını yakından görmenin ayrı bir keyif olduğunu belirterek zeytin ve zeytinyağının ürünlerinin ülkelerine götürmek istediklerini söyledi. Moğolistan’ın kardeş Erdenet Belediyesi heyetine ziyaret boyunca Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Belediye Meclis üyeleri ve belediye yetkilileri eşlik etti.

 

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.