SARIMSAKLI PLAJLARINDA CANKURTARANIN DİKKATİ AİLE FACİASINI ÖNLEDİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

SARIMSAKLI PLAJLARINDA CANKURTARANIN DİKKATİ AİLE FACİASINI ÖNLEDİ

Ayvalık’ın dünyaca ünlü Sarımsaklı Plajlarında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Ayvalık İtfaiye Grup Amirliği bünyesinde konuşlandırılan cankurtaran ekibi iki çocuklarıyla Manisa’dan Ayvalık’a tatile geldiği öğrenilen bir çifti boğulmaktan kurtardı.

İyi yüzme bilmediği öğrenilen ve şişme simit yardımıyla denizde serinlemeye çalışan çiftin sert esen poyraz rüzgârının etkisiyle denizdeki güvenlik bariyerini aştığını fark eden mavi bayraklı plajın Cankurtaranlarından Umut Akbulut, denize atlayarak çiftin yardımına koştu.

Kısa sürede deniz bariyerlerini aşarak su yutmaya başlayan kadına ulaşan Akbulut, önce isimleri öğrenilemeyen kadını daha sonrada eşini yoğun uğraşların ardından kıyıya çıkarmayı başardı.

İki çocuklarıyla Ayvalık’a bayram tatiline geldikleri öğrenilen ve boğulma tehlikesi atlatan çiftin zamanında müdahale ile kurtarılması olaya şahit olan vatandaşlar tarafından da büyük bir memnuniyetle karşılandı.

Vatandaşlar; eğitimli cankurtaran Umut Akbulut’un yanı sıra plajda cankurtaran görevlileri Fahrettin Uzun ve İsmail Kısmet’i tebrik ederken, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesindeki Ayvalık İtfaiye Grup Amirliği yetkililerine de Sarımsaklı Plajına böylesi bir ekibi görevlendirdiği için teşekkür etmeleri ise dikkatlerden kaçmadı. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.